Kielce: Konferencja „Radykalny islam – zagrożenie dla Cywilizacji Łacińskiej”

„Radykalny islam – zagrożenie dla Cywilizacji Łacińskiej” – międzynarodowa konferencja pod takim tytułem odbyła się w środę w Kielcach. W wydarzeniu uczestniczyli znani politycy z Niemiec i Słowacji. Rozmawiano na temat kryzysu imigracyjnego w Europie i sposobach na rozwiązanie tego problemu.

Konferencja została podzielona na dwie części. Pierwsza miała miejsce na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Podczas spotkania ze studentami poseł do Bundestagu z Alternatywy dla Niemiec Steffen Kottre opisał konflikt między konstytucją swojego kraju a prawem szariatu. Jak powiedział, islamscy mułłowie twierdzą, że to drugie jest ważniejsze. – Rządzący próbują nawiązywać dialog z muzułmańskimi duchownymi, ale napotykają ścianę z ich strony – stwierdził Steffen Kottre. Pytany o plany władz Niemiec dotyczące integracji uchodźców ze społeczeństwem, odparł wprost: – Pierwszy krok to zlikwidować finansowe świadczenia socjalne zostawiając rzeczowe dla potrzebujących. Wtedy Niemcy staną się nieatrakcyjne. Poseł pochwalił Polaków za ich patriotyzm i przyznał, że podziwia taką postawę. O doświadczeniach z uchodźcami mówił również Milan Mazurek – poseł do parlamentu Słowacji (Narodna Rada Slovenskej Republiky). – Słowacja jest bardzo konserwatywna. to jedynym kraj w Unii Europejskiej bez meczetu. Toczymy spór z lewicowymi partiami w sprawie napływu muzułmańskich imigrantów. Znamy też strefy „no go”, bo Cyganie mają tysiąc takich stref. Tam Słowacy nie mają wstępu – opowiadał Milan Mazurek.


Gościem konferencji był również poseł na Sejm Robert Winnicki – prezes Ruchu Narodowego. – Co Europa może zrobić z kryzysem imigracyjnym? Zabezpieczyć granice. Państwa powinny zastosować zasadę „zero tolerancji” dla nierespektowania prawa i nie dopuszczać do powstania gett. Na razie w Europie jest względu spokój z uwagi na dobrą sytuację ekonomiczną, ale gdy nastąpi kryzys, niepokoje społeczne się zwiększą – mówił Robert Winnicki. Jak zaznaczył, integracja środowisk muzułmańskich ze społeczeństwami krajów Europy jest możliwa, ale w dłuższej perspektywie czasowej i jedynie w przypadku małych grup uchodźców. W tej części doktor Tomasz Sommer z tygodnika „Najwyższy Czas!” zaprezentował rys historyczny dotyczący wpływu islamu w Europie.

Paweł Więcek (aip)


COMMENTS

WORDPRESS: 0