HomeSport

Kibole Legii chcą wygonić młodego zawodnika z klubu. “Kisiel won!”

Kibole Legii chcą wygonić młodego zawodnika z klubu. “Kisiel won!”

Na meczu z ŁKS Łódź jeden z transparentów nawoływał do wyrzucenia z Legii Warszawa jej zawodnika Jakuba Kisiela. 17-latek do klubu z Łazienkowskiej trafił na początku lutego ze stołecznej Polonii. W listopadzie piłkarz został pobity na Powiślu.

Jakub Kisiel to reprezentant Polski do lat 17. Zawodnik pochodzi z Pułtuska i jak informuje serwis weszlo.com od dziecka jest sympatykiem Legii. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał jednak w Polonii, gdyż klub z Łazienkowskiej nie przyjął go podczas naboru.

 

Na początku lutego Kisiel zmienił klubowe barwy. Parafował umowę z Legią. – Uważamy, że ma duży potencjał, jego atuty to czytanie gry, ustawienie, ma dobre warunki fizyczne. Liczymy, że w Legii będzie dalej się rozwijał – zapewniał Dyrektor Akademii Legii Jacek Zieliński. Inne zdanie na temat zawodnika mają pseudokibice stołecznego klubu. W niedzielę na stadionie przy Łazienkowskiej zawisł transparent z napisem: “Kisiel won z Legii”.

 

Jeszcze w listopadzie zawodnik został zwyzywany i uderzony na Powiślu. Jego rodzinę potraktowano natomiast gazem. – Zwyzywali Kubę od ch*** i ku***, krzyczeli: “uważaj, gdzie trenujesz” – relacjonował Grzegorz Popielarz ze stowarzyszenia KS Polonia Warszawa w rozmowie z “Super Expressem”.

 

Na meczu zawisł też transparent wymierzony w Gregoire’a Nitota, który chce zainwestować w trzecioligową Polonię Warszawa. Zawierał on wyraźną groźbę w kierunku Francuza. “Nadal masz szansę się wycofać. Ciągle masz klientów, a firma działa” – napisano na transparencie.

 

Szef firmy Sii Poland zamierza zasilić klub z Konwiktorskiej kwotą 4,5 miliona złotych. Wcześniej sympatycy Legii przeprowadzili zorganizowany atak na firmę w postaci fali negatywnych komentarzy.

 

krk aip

COMMENTS