HomeSport

Kibice już uzbierali pieniądze na karę dla Legii Warszawa

Kibice już uzbierali pieniądze na karę dla Legii Warszawa

Przez jedną noc kibice uzbierali ponad 200 tysięcy złotych na zapłatę kary wymierzonej Legii Warszawa przez UEFA. Jak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej dziennikarz sportowy Krzysztof Stanowski – organizator zbiórki, zebrana kwota jest już o około 50 tysięcy złotych wyższa od kary, która wynosiła około 150 tysięcy złotych.

Krzysztof Stanowski zapowiedział, że akcja będzie trwała do momentu aż na konto wpłynie 400 tysięcy złotych. Zaznaczył, że pieniądze zostaną przesłane na dwa konta: jedna część dla Legii Warszawa, zaś druga na konto powstańców warszawskich. Krzysztof Stanowski dodał, że Legia już zdecydowała, że pieniądze, które otrzyma także przekaże powstańcom.

UEFA nałożyła na warszawską legię karę finansową w wysokości 35 tysięcy euro. Zdaniem organizacji, Legia jako organizator meczu z FC Astana nie zachowała rygorów bezpieczeństwa – miała nie zapewnić drożnych przejść na stadionie podczas widowiska, a także również za niezgodny z przepisami transparent dotyczący Powstania Warszawskiego.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/MR/dwi/sk

COMMENTS