Kazimierz Kujda odwołany. Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej współpracował z SB?

Kazimierz Kujda odwołany. Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej współpracował z SB?

Kazimierz Kujda odwołany ze stanowiska prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Minister Henryk Kowalczyk przyjął jego dymisję.

 

Wcześniej rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości, wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek mówiła dziennikarzom, że Kazimierz Kujda jest problemem dla PiS-u. Jej zdaniem w sytuacji podejrzeń o współpracę z SB powinien zostać odwołany z funkcji prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Minister środowiska Henryk Kowalczyk zapowiedział na dziś posiedzenie rady nadzorczej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w sprawie przyszłości prezesa tej instytucji Kazimierza Kujdy.
Jak dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa, posiedzenie rady nadzorczej rozpocznie się o 14. Henryk Kowalczyk powiedział w „Sygnałach Dnia” w radiowej Jedynce, że podczas posiedzenia rady nadzorczej „zostaną podjęte stosowne decyzje”. Zaznaczył, że w jest “pewien problem prawny”, bo zarząd Funduszu powinien mieć w składzie od trzech do pięciu osób, a tym momencie są to trzy osoby.

 

W ubiegłym tygodniu Kazimierz Kujda oświadczył, że nigdy nie podjął współpracy z SB, która doprowadziłaby do czyjejś krzywdy. Przyznał, że mógł podpisać dokumenty ubiegając się o wyjazd za granicę. Kazimierz Kujda zapowiedział też, że wystąpi do IPN o autolustrację.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Naukowicz/ap/zrCOMMENTS

WORDPRESS: 0