HomePOLSKAŚląskie

Katowicka policja zatrzymała 8 osób pikietujacych Katowicki Holding Węglowy

Katowicka policja zatrzymała 8 osób pikietujacych Katowicki Holding Węglowy

Katowicka policja zatrzymała osiem osób, które próbowały wtargnąć do siedziby Katowickiego Holdingu Węglowego. Mogą usłyszeć zarzuty naruszenia miru domowego i niszczenia mienia.

Do zajść doszło w czasie pikiety związkowców przed siedzibą Holdingu. Około 40 osób chciało wtargnąć do budynku. Interweniowali policjanci, którzy użyli gazu łzawiącego.
Rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji, nadkomisarz Tomasz Gogolin powiedział TVP Info, że nikt nie odniósł obrażeń. Sześciu zatrzymanych było pod wpływem alkoholu. Obecnie trwają przesłuchania zatrzymanych. 80 osób zostało wylegitymowanych.
Na razie nie wiadomo, jakie są straty. Została częściowo zniszczona elewacja siedziby spółki, uszkodzono też drzwi.
Zatrzymani są przesłuchiwani w katowickiej komendzie policji. Nadkomisarz Gogolin powiedział, że za niszczenie mienia i naruszenie miru domowego grozi do pięciu lat więzienia.
Związkowcy czekają na wypłatę zaległej części 14. pensji. To jednak uzależnione jest od tego, czy Katowicki Holding Węglowy zostanie połączony z Polską Grupą Górniczą. Zarząd przekazał dziś stronie społecznej projekt porozumienia w sprawie połączenia.
Na 6 marca górnicy zapowiedzieli kolejną demonstrację.

Łukasz Kałuża PR Katowice/TVP Info, Fot. Dreamstime.com

COMMENTS