HomeŚląskie

Katowice: Porwali 34-latka z Jaworzna. Chcieli go zmusić do podpisania umowy. Mógł stracić 2 mln zł

Katowice: Porwali 34-latka z Jaworzna. Chcieli go zmusić do podpisania umowy. Mógł stracić 2 mln zł

Trzech sprawców uprowadziło 34-letniego mieszkańca Jaworzna, a następnie próbowało zmusić go do zawarcia niekorzystnej umowy. Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP Zarząd w Katowicach zatrzymali sprawców. Teraz mężczyźni usłyszeli już zarzuty, a ponadto mają zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego i zostali objęci dozorem policyjnym.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji Zarząd w Katowicach, kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Będzinie i Jaworznie wspólnie poszukiwali uprowadzonego 34-latka. Dyżurny będzińskiej komendy otrzymał informację o uprowadzonym mężczyźnie. Policjanci szukali terenowego samochodu, którym miał być przewożony 34-letni mieszkaniec Jaworzna. Poszukiwania objęły kilka miast.

 

Zaczęły się w Jaworznie, a zakończyły w Katowicach na terenie jednej z kancelarii notarialnych. Uprowadzony 34-latek miał w swoim smartfonie zainstalowaną aplikację lokalizującą telefon. To pomogło policjantom dowiedzieć się, gdzie jest mężczyzna. Policjanci weszli do kancelarii w ostatniej chwili. 34-letni mężczyzna miał właśnie zostać zmuszony przez sprawców do podpisania niekorzystnej dla siebie umowy, w wyniku czego mógł stracić około 2 milionów złotych. Stróże prawa zatrzymali trzech mężczyzn i uwolnili 34-latka.

 

Sprawcy to mieszkańcy Mysłowic i Jaworzna w wieku od 32 do 66 lat. Na widok policjantów byli zaskoczeni. Nie stawiali żadnego oporu. Noc spędzili w policyjnym areszcie, a następnego dnia prokurator przedstawił im zarzuty dotyczące usiłowania wymuszenia rozbójniczego, za co grozi kara do 10 lat więzienia. Ponadto prokurator zastosował wobec mężczyzn zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego oraz objął ich dozorem policyjnym. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Jaworznie. Śledztwo wciąż trwa.

 

aip

COMMENTS