"> Katowice: Korupcja w spółdzielniach mieszkaniowych. 83 tys. zł łapówek – wiadomosci.com

Katowice: Korupcja w spółdzielniach mieszkaniowych. 83 tys. zł łapówek

Katowice: Korupcja w spółdzielniach mieszkaniowych. 83 tys. zł łapówek

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zakończyli śledztwo dotyczące korupcji w śląskich spółdzielniach mieszkaniowych. Okazało się, że oskarżeni wyjeżdżali na wycieczki zagraniczne w zamian za wybór chemii budowlanej (tynki, kleje, gipsy itp.). Przedstawiciele kilku spółdzielni przyjęli łapówki sięgające w sumie 83 tys. zł.

Jak ustalili śląscy policjanci antykorupcyjni, do nieprawidłowości w działaniu czterech śląskich spółdzielni mieszkaniowych dochodziło w latach 2009-2013. Prokuratura Okręgowa w Katowicach skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko ośmiu osobom oskarżonym o popełnienie 35 przestępstw korupcyjnych. O co chodzi? Prezesi spółdzielni mieszkaniowych i kierownicy działów zamówień przyjmowali łapówki w postaci wycieczek zagranicznych do egzotycznych krajów w zamian za preferowanie systemu chemii budowlanej w prowadzonych remontach.

Aktem oskarżenia objęte zostały również osoby decyzyjne z zagranicznej spółki, które wręczały korzyści osobiste. Na poczet przyszłych kar i grzywien śledczy zabezpieczyli mienie podejrzanych warte przeszło 82 tys. zł.

 

 

-Przedstawiciele kilku spółdzielni przyjęli łapówki sięgające w sumie 83 tys. zł.

 

  • Red (aip)


COMMENTS

WORDPRESS: 0