HomeŚląskie

Katowice: Czy znęcali się nad 4-miesięcznym dzieckiem? Zatrzymano dwie osoby

Katowice: Czy znęcali się nad 4-miesięcznym dzieckiem? Zatrzymano dwie osoby

Dziecko około południa trafiło w czwartek do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. – W trakcie badań diagnostycznych lekarz nabrał podejrzeń, że dziecko mogło być wcześniej maltretowane. Powiadomiono policję. Chłopiec trafił na oddział chirurgi. Jest w stanie niezagrażającym życiu – przekazał Wojciech Gumułka, rzecznik GCZD.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że dziecko miało jeden uraz, którego mogło doznać niedawno. W trakcie badań okazało się, że mogło mieć także starsze urazy. Informacje o zatrzymaniu dwóch osób potwierdził sierż. szt. Maciej Bajerski z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

 

– Wczoraj otrzymaliśmy takie zgłoszenie. Rodzice dziecka zostali zatrzymani. Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice – Północ – przekazał Maciej Bajerski.

 

Śledztwo jest na wstępnym etapie. Postępowanie wszczęto w kierunku znęcania się nad dzieckiem. Rodzice nie usłyszeli jeszcze zarzutów. – W tej chwili mogę powiedzieć tylko tyle, że prowadzimy czynności. Więcej będzie wiadomo w ciągu najbliższych godzin – podkreśla prokurator Bogusław Mikusek z Prokuratury Rejonowej Katowice – Północ.

 COMMENTS