Katolicki Uniwersytet Lubelski: Setna rocznica powstania. “Od stu lat służy Bogu i ojczyźnie”

Katolicki Uniwersytet Lubelski: Setna rocznica powstania. “Od stu lat służy Bogu i ojczyźnie”

W tym roku przypada setna rocznica powstania Uniwersytetu Lubelskiego, przemianowanego w 1928 roku na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Od 13 lat uczelnia nosi imię Jana Pawła II.

Z okazji jubileuszu w kościołach jest dziś czytany list Episkopatu Polski Biskupi przypominają w nim, że uniwersytet od samego początku istnienia służył Bogu i ojczyźnie – mówi ksiądz Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik prasowy Episkopatu Polski. Episkopat podkreśla również, że dobrze wykształceni i uformowani w duchu chrześcijańskim absolwenci służą ojczyźnie kierując się zasadami odpowiedzialności społecznej. Biskupi piszą także, że wielu absolwentów KUL przyczyniło się do budowania wolnej Polski, angażując się w działania opozycji demokratycznej w czasach PRL. Obecnie często pełnią ważne role społeczne.
W kościołach jest dziś zbierana taca na KUL.
Od początku swego istnienia Katolicki Uniwersytet Lubelski wykształcił ponad 110 tysięcy absolwentów. Dziś na jego ośmiu wydziałach studiuje blisko 12 000 studentów i doktorantów. Wśród nich jest prawie 700 obcokrajowców, pochodzących z ponad 40 krajów świata.
Uczelnię docenił również Senat ogłaszając rok 2018 Rokiem 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

IAR/ Grzegorz Maciak/mtCOMMENTS

WORDPRESS: 0