HomePILNE

Katastrofa kolejowa w Indiach – co najmniej 91 zabitych, ponad 150 rannych

Katastrofa kolejowa w Indiach – co najmniej 91 zabitych, ponad 150 rannych

Poważna katastrofa kolejowa w Indiach. Według najnowszego bilansu, co najmniej 91 osób zginęło, a ponad 150 zostało rannych, gdy wykoleiło się 14 wagonów pociągu ekspresowego. Do wypadku doszło koło miasta Kanpur w stanie Uttar Pradeś na północy Indii.

Liczba ofiar zapewne będzie większa, bo wielu pasażerów zostało uwięzionych w zniszczonych wagonach. W akcji ratunkowej biorą udział policjanci oraz ochotnicy z okolicznych miejscowości. Na miejsce przyjechało wiele karetek pogotowia. Najciężej ranni zostali już rozwiezieni do szpitali.
Przyczyna wykolejenia się pociągu nie jest na razie znana.
Premier Indii Narendra Modi złożył kondolencje bliskim ofiar. “Brak mi słów, by wyrazić, jak wstrząśnięty jestem tym tragicznym wypadkiem. W myślach łączę się z osieroconymi rodzinami” – napisał na Twitterze.
Katastrofy kolejowe w Indiach są na porządku dziennym – zarówno z powodu przestarzałego taboru, jak i błędów ludzkich. Indie posiadają największą sieć kolejową na świecie. Z jej usług korzysta codziennie ponad 20 milionów osób, a co roku kilka tysięcy ginie w katastrofach.

IAR/rtrs/indiaexpress/dw.com, Fot. Twitter.comCOMMENTS