Karta LGBT Warszawa. 18 marca na placu Bankowym odbędzie się Warszawski Protest Rodziców

Karta LGBT Warszawa. 18 marca na placu Bankowym odbędzie się Warszawski Protest Rodziców

Dokument nazywany Deklaracja LGBT+, który został podpisany przez prezydenta Rafał Trzaskowskiego budzi ogromne emocje i dzieli warszawiaków. 18 marca na placu Bankowym odbędzie się Warszawski Protest Rodziców. 

 

Manifestacja odbędzie się 18 marca o 16:00 na placu Bankowym przed gmachem warszawskiego ratusza. Organizatorzy zachęcają do udziału w proteście: Jeśli Ty również nie zgadasz się na: – indoktrynację dzieci i młodzieży przez aktywistów homoseksualnych i seksedukatorów, – deptanie prawa rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami (art. 48 Konstytucji RP), – finansowanie organizacji LGBTQ ze środków publicznych. Przyjdź, aby razem z nami powiedzieć NIE dla Deklaracji LGBT+

 

Rafał Trzaskowski podpisał Deklarację LGBT+ 18 lutego. Dokument zakłada między innymi wprowadzenie do szkół zajęć z edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej. Wzbudził on duże obawy m.in. u Rzecznika Praw Dziecka. Mikołaj Pawlak wydał opinię, że:

 

Pod pozorem realizacji szczytnych haseł tolerancji i zakazu dyskryminacji, w sferze wychowania dzieci narzuca ona ogółowi rodziców ideologię afirmowaną jedynie przez wąską grupę społeczną. Narzucanie tego rodzaju edukacji seksualnej, zwłaszcza w odniesieniu do najmłodszych, pozbawia rodziców prawa do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami, a także ingeruje w podstawy programowe nauczania obowiązujące w polskich szkołach i przedszkolach.

 

O Deklaracji LGBT+ wypowiedział się też m.in. premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z “Super Expressem”: „Myślę, że polscy rodzice nie chcą, by nasze sześcioletnie dzieci były uczone tego jak się pobudzać seksualnie, albo żeby 9-letnie były zachęcane do odnajdywania w sobie homoseksualnych skłonności i afiszowania się z nimi. Takie rekomendacje można, niestety, znaleźć w dokumentach WHO a po stronie naszych konkurentów politycznych nie brak chętnych do ich wdrażania w Polsce”

 

Spotkało się z reakcją prezydenta Warszawy. Rafał Trzaskowski wystosował list do premiera, w których wyraża sprzeciw wobec “wprowadzania w błąd opinii publicznej” i nie będzie tolerował nawoływania do nienawiści ze względu na płeć, rasę czy orientację seksualną.

 

aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0