HomeMazowieckie

Karta LGBT Warszawa. 18 marca na placu Bankowym odbędzie się Warszawski Protest Rodziców

Karta LGBT Warszawa. 18 marca na placu Bankowym odbędzie się Warszawski Protest Rodziców

Dokument nazywany Deklaracja LGBT+, który został podpisany przez prezydenta Rafał Trzaskowskiego budzi ogromne emocje i dzieli warszawiaków. 18 marca na placu Bankowym odbędzie się Warszawski Protest Rodziców. 

 

Manifestacja odbędzie się 18 marca o 16:00 na placu Bankowym przed gmachem warszawskiego ratusza. Organizatorzy zachęcają do udziału w proteście: Jeśli Ty również nie zgadasz się na: – indoktrynację dzieci i młodzieży przez aktywistów homoseksualnych i seksedukatorów, – deptanie prawa rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami (art. 48 Konstytucji RP), – finansowanie organizacji LGBTQ ze środków publicznych. Przyjdź, aby razem z nami powiedzieć NIE dla Deklaracji LGBT+

 

Rafał Trzaskowski podpisał Deklarację LGBT+ 18 lutego. Dokument zakłada między innymi wprowadzenie do szkół zajęć z edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej. Wzbudził on duże obawy m.in. u Rzecznika Praw Dziecka. Mikołaj Pawlak wydał opinię, że:

 

Pod pozorem realizacji szczytnych haseł tolerancji i zakazu dyskryminacji, w sferze wychowania dzieci narzuca ona ogółowi rodziców ideologię afirmowaną jedynie przez wąską grupę społeczną. Narzucanie tego rodzaju edukacji seksualnej, zwłaszcza w odniesieniu do najmłodszych, pozbawia rodziców prawa do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami, a także ingeruje w podstawy programowe nauczania obowiązujące w polskich szkołach i przedszkolach.

 

O Deklaracji LGBT+ wypowiedział się też m.in. premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z “Super Expressem”: „Myślę, że polscy rodzice nie chcą, by nasze sześcioletnie dzieci były uczone tego jak się pobudzać seksualnie, albo żeby 9-letnie były zachęcane do odnajdywania w sobie homoseksualnych skłonności i afiszowania się z nimi. Takie rekomendacje można, niestety, znaleźć w dokumentach WHO a po stronie naszych konkurentów politycznych nie brak chętnych do ich wdrażania w Polsce”

 

Spotkało się z reakcją prezydenta Warszawy. Rafał Trzaskowski wystosował list do premiera, w których wyraża sprzeciw wobec “wprowadzania w błąd opinii publicznej” i nie będzie tolerował nawoływania do nienawiści ze względu na płeć, rasę czy orientację seksualną.

 

aip

COMMENTS