HomeMałopolskie

Kardynał Macharski w stanie bardzo poważnym

Kardynał Macharski w stanie bardzo poważnym

Episkopat i Archidiecezja Krakowska proszą wiernych o o modlitwę wsparcia dla kardynała Franciszka Macharskiego.

 

Kardynał przebywa w szpitalu, jego stan jest bardzo poważny. Metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz udzielił Mu sakramentu namaszczenia chorych.

 

O modlitwę o łaskę zdrowia dla za kardynała Macharskiego prosi przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki. W komunikacie arcybiskup w imieniu wszystkich biskupów zapewnił o duchowej łączności z kardynałem Franciszkiem Macharskim, który przeżywa ból choroby.

 

Jak wspomniał, Ojciec Święty Franciszek powiedział w dniu dzisiejszym:

“Wszyscy, wcześniej czy później jesteśmy wezwani do zmierzenia się, a czasami stoczenia boju z naszą kruchością i chorobami, a także kruchością i chorobami innych osób”

 

Arcybiskup Gądecki w tym duchu zachęcił rodaków w kraju i za granicą do modlitwy w intencji kardynała Macharskiego, aby – jak napisał – “Maryja, Uzdrowienie Chorych otaczała go swą opieką i wyprosiła łaskę powrotu do zdrowia”.
Kardynał Franciszek Macharski jest doktorem nauk teologicznych. W latach 1970-1978 był rektorem Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej , a w latach 1979-2005 – metropolitą krakowskim. Od 2005 roku jest arcybiskupem-seniorem archidiecezji. Ma 89 lat.

IAR/diecezja.pl/episkopat.pl/dabr/fot.Anna Kaczmarz (Gazeta Krakowska)

COMMENTS