3.8 C
Chicago
piątek, 26 lutego, 2021

Kanye West prosi Sąd Najwyższy w Arizonie aby mógł brać udział w listopadowych wyborach

Popularne

Rapper Kanye West, złożył pozew przeciwko kilku stanom w USA. Na tę chwilę nie będzie można tam na niego głosować w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Kanye West – znany ze swojej kariery raperskiej poprosił Sąd Najwyższy w Arizonie o odwołanie decyzji, według której nie może być w tym stanie kandydatem na prezydenta.

West kandyduje jako osoba bezpartyjna. Problem w tym, że jest zarejestrowany jako Republikanin w Wyoming. Przez to, pewien anonimowy mieszkaniec Arizony podważył jego kandydaturę.

Sąd przyznał obywatelowi rację i Kanye został zdjęty z listy do głosowania. Jednak prawnicy Westa twierdzą, że jego przynależność do partii w innym stanie, nie powinna mieć wpływu na wybory na terenie Arizony.

Raper złożył też podobne pozwy na terenie Wisconsin, Ohio i Zachodniej Virginii gdzie też nie może będzie można na niego głosować.

Dotychczasowe raporty wskazują, że Kanye wydał już ponad 6 milionów dolarów na swoją kampanię wyborczą. Większość z tych pieniędzy pochodzi z jego własnej kieszeni i wydano je na opłacenie firm konsultingowych.

 

PS

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane