HomeUSABoston

Kandydaci na burmistrza Bostonu starli się w pierwszej debacie

Kandydaci na burmistrza Bostonu starli się w pierwszej debacie

Burmistrz Bostonu Marty Walsh i jego konkurent w listopadowych wyborach Tito Jackson starli się w środę podczas debaty w Hibernian Hall w Roxbury.

Jackson atakował Walsha, mówiąc: “Ulice są zaśmiecone obietnicami wyborczymi, których nie dotrzymał ten burmistrz”. Dodał, że jego rywal “nie ma politycznej woli, by walczyć w imieniu klasy pracującej w Bostonie”.

W odpowiedzi burmistrz wyliczał osiągnięcia swojej administracji. “Mamy w Bostonie dobrą historię do opowiedzenia. Dlaczego? Bo mamy utalentowaną siłę roboczą i wspaniałych mieszkańców. W ciągu najbliższych czterech lat razem musimy się wzmocnić i upewnić, że Boston jest miastem dla każdego”, stwierdził.

Jackson zarzucał też Walshowi, że nie robi dostatecznie wiele dla czarnoskórych. Burmistrz zwrócił wtedy uwagę, że wiele osób czarnoskórych pracuje w jego administracji. Uśmiechem skwitował ripostę przeciwnika, który oznajmił, że jeszcze jeden czarnoskóry może znaleźć się u władzy, konkretnie na fotelu burmistrza, jeśli wyborcy poprą go 7 listopada. Podkreślał, że będzie “burmistrzem wszystkich ludzi, a nie tylko niektórych, w zależności od tego, co mają na koncie bankowym”.

Druga debata z udziałem obu kandydatów zaplanowana jest na 24 października. W prawyborach, które odbyły się w ubiegłym miesiącu, Walsh uzyskał nad Jacksonem ponad 30% przewagi.

(jj)

COMMENTS