13.2 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Kanclerz Austrii spodziewa się przedterminowych wyborów parlamentarnych

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Kanclerz Austrii spodziewa się przedterminowych wyborów parlamentarnych. Jego zdaniem dojdzie do nich najbliższej jesieni.

Oficjalna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Jednak podczas wywiadu dla austriackiej państwowej telewizji, Christian Kern oświadczył, że zakłada taki scenariusz „z dużą dozą pewności”. Zdaniem kanclerza dzisiejszy prawdopodobny wybór 30-letniego Sebastiana Kurza na stanowisko przewodniczącego Austriackiej Partii Ludowej zakończy pracę obecnej koalicji rządowej.
Sebastian Kurz w ostatnich dniach zdecydowanie wypowiedział się za rozwiązaniem parlamentu i ogłoszeniem przedterminowych wyborów. Jego zdaniem polityczny chaos spowodowany rezygnacją ze wszystkich funkcji wicekanclerza i dotychczasowego szefa jego partii, Reinholda Mitterlehnera, nie służy dobru kraju i powoduje polityczny pat. Polityk zapewnił, że w wypadku ogłoszenia nowych wyborów nie zamierza zdymisjonować Sebastiana Kurza z funkcji szefa MSZ.
Kanclerz Christian Kern powiedział również, że decyzja o przedterminowych wyborach na jesieni rozstrzygnie się w najbliższych dniach i będzie w dużej mierze zależeć od zachowania się Austriackiej Partii Ludowej.

Adam Czartoryski/Wiedeń, Fot. Dreamstime.com

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520