Kanclerz Angela Merkel ostro potępiła próby samosądów na migrantach w Chemnitz

Kanclerz Angela Merkel ostro potępiła próby samosądów na migrantach w Chemnitz

Kanclerz Angela Merkel ostro potępiła próby samosądów do jakich doszło w ostatnich dwóch dniach w niemieckim Chemnitz. Jednocześnie złożyła kondolencje rodzinie zabitemu mężczyźny, który zmarł w niedzielę po zaatakowaniu go nożem przez dwóch migrantów. Szef federalnego MSW Horst Seehofer zapowiedział, że może natychmiast wysłać do miasta posiłki federalne.
Zdecydowane stanowisko wobec wobec zajść w Chemnitz zajęła Angela Merkel. “To co zobaczyliśmy, nie może mieć miejsca w państwie prawa. Na żadnym placu, na żadnej ulicy nie mają prawa się zdarzyć takie zamieszki” – powiedziała kanclerz. Merkel z zadowoleniem przyjęła deklarację ministra Seehofera, że w każdej chwili jest w stanie wesprzeć federalnymi siłami lokalną policję. .
Wiceprzewodniczący Bundestagu Wolfgang Kubicki stwierdził w jednym z wywiadów, że odpowiedzialność za zamieszki w Chemnitz spada także na Angelę Merkel i jej ciągle powtarzane hasło: Wir schaffen das – czyli “damy radę”. Różne grupy neonazistów nadal nawołują się w Internecie, aby przyjechać w tych dniach do Chemnitz. Demonstracje przygotowują też różne ruchy obywatelskie. Policja obawia się kolejnych rozruchów.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Waldemar Maszewski,Berlin/dydCOMMENTS

WORDPRESS: 0