HomePOLSKA

Kancelaria Prezydenta: jeśli będzie potrzeba spotkania prezydenta z I prezes SN, to pewnie do tego dojdzie

Kancelaria Prezydenta: jeśli będzie potrzeba spotkania prezydenta z I prezes SN, to pewnie do tego dojdzie

Kancelaria Prezydenta nie wyklucza spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z Pierwszą Prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf. Jak powiedział IAR rzecznik Sądu Najwyższego, Małgorzata Gersdorf będzie zabiegała o spotkanie z prezydentem. Przedmiotem rozmów miałby być wniesiony do Sejmu projekt ustawy o Sądzie Najwyższym autorstwa posłów PiS. 

Jeszcze przed przekazaniem tej informacji rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński powiedział, że jeśli taka prośba o spotkanie się pojawi, to Andrzej Duda na nią odpowie. Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski tłumaczył, że prezydent umawia się na spotkania drogą oficjalną. “Pan prezydent nigdy nie zaprasza kogoś poprzez media w takim trybie. Jeśli taka będzie potrzeba na którymś etapie prac i obie strony uznają, że taka potrzeba istnieje w równym stopniu, to pewnie do tego spotkania dojdzie” – oświadczył Krzysztof Szczerski.
Prezydenccy ministrowie tłumaczyli, że prezydent Andrzej Duda wypowie się na temat projektu ustawy o Sądzie Najwyższym, kiedy przyjęty przez parlament dokument trafi na jego biurko. Minister Krzysztof Szczerski podkreślał, że prezydent nie ingeruje w proces legislacyjny w parlamencie. A Krzysztof Łapiński zwracał uwagę, że zgodnie z konstytucją, prezydent może ustawę podpisać, zawetować lub skierować do Trybunału Konstytucyjnego.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Karol Darmoros/dabr

COMMENTS