Kancelaria prawna, której partnerem jest Michał Królikowski: Jego zatrzymanie ma charakter “polityczny oraz pokazowy”

Kancelaria prawna, której partnerem jest Michał Królikowski: Jego zatrzymanie ma charakter “polityczny oraz pokazowy”

Kancelaria prawna, której partnerem jest Michał Królikowski, oświadczyła, że jego zatrzymanie ma charakter “polityczny oraz pokazowy”. Były wiceminister sprawiedliwości został po południu zatrzymany na wniosek prokuratury regionalnej w Białymstoku. Zatrzymanie dotyczy sprawy o wyłudzenia podatku VAT. 
“Pobudki zatrzymania w aspekcie samych motywów jak i jego miejsca i czasu są niejasne” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej kancelarii . Informuje ona, że w chwili zatrzymania Michał Królikowski “w odległej części kraju wykonywał obowiązki zawodowe związane ze świadczeniem pomocy prawnej na rzecz klienta kancelarii”. Zdaniem autorów oświadczenia przyczyny zatrzymania są tym bardziej “niejasne”, że sam Michał Królikowski nie odmawiał nigdy współpracy z organami ścigania, a jedyne ograniczenie dla takiej współpracy mogła stanowić tajemnica adwokacka. Kancelaria oświadcza również, że według posiadanych przez nią informacji sam Michał Królikowski nigdy nie był w tej sprawie wzywany przez prokuraturę i nie składał nigdy żadnych zeznań. “W naszej ocenie sprawa zatrzymania ma charakter polityczny oraz pokazowy i nie znajduje uzasadnienia zarówno procesowego jak i materialnoprawnego” – czytamy w oświadczeniu kancelarii.
Śledztwo, w którym został zatrzymany były wiceminister, dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się uszczuplaniem podatku VAT. Straty skarbu państwa wyniosły około 700 milionów złotych. Michał Królikowski ma usłyszeć zarzuty po doprowadzeniu do prokuratury regionalnej w Białymstoku .
Michał Królikowski był w latach 2011-2014 podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska. W zeszłym roku doradzał prezydentowi Andrzejowi Dudzie przy przygotowywaniu projektów ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym.

IAR/kmg.legal/mt/kano

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0