HomePOLSKA

Kampania społeczna Dyżurnet.pl pod hasłem: “Możesz pomóc – reaguj, zgłoś!”

Kampania społeczna Dyżurnet.pl pod hasłem: “Możesz pomóc – reaguj, zgłoś!”

“Możesz pomóc – reaguj, zgłoś!” – pod takim hasłem rusza kampania społeczna informująca, jak reagować na materiały w internecie przedstawiające seksualne wykorzystywanie dzieci .

Kampanię przygotował Dyżurnet.pl, jedyny w Polsce zespół przyjmujący informacje o publikowanych w sieci treściach zabronionych prawem. “Z jednej strony chodzi o usunięcie tych treści, z drugiej – o ich analizę, żeby z tego materiału wyciągnąć jak najwięcej: żeby jak najszybciej móc dotrzeć do ofiary, która jest na nich uwidoczniona i żeby można było jej udzielić pomocy” – mówi kierowniczka zespołu Dyżurnet.pl Martyna Różycka.

Według badań przeprowadzonych na zlecenie zespołu Dyżurnet.pl, 90 procent ankietowanych deklaruje, że pornografia dziecięca w internecie to poważny problem, ale zaledwie 2 procent wie, gdzie najlepiej zgłosić przypadki natrafienia na takie treści w sieci. To wyjaśnia kampania.

Każdy, kto napotka w sieci materiały przedstawiające seksualne wykorzystywanie dzieci, powinien zgłosić je do Dyżurnet.pl. Można to zrobić pisząc na adres dyzurnet@dyzurnet.pl, anonimowo za pomocą formularza https://dyzurnet.pl/formularz.html lub kontaktując się z zespołem telefonicznie pod numerem 801 615 005.
Kampania została objęta patronatami przez Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka.

Dorota Piotrowska/dabr, Fot. Dreamstime

COMMENTS