18.1 C
Chicago
środa, 29 maja, 2024

Kamila Gasiuk-Pihowicz: Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych utrudnia wykonanie prawomocnego wyroku sądu w sprawie ujawnienia list poparcia kandydatów do KRS

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Kancelaria Sejmu nie udostępni na razie wykazów osób popierających zgłoszenia kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa. Jak poinformowało Centrum Informacyjne Sejmu, do Kancelarii Sejmu wpłynęło wczoraj postanowienie prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, zobowiązujące ją do powstrzymania się od upublicznienia lub udostępnienia w jakiejkolwiek formie danych osobowych sędziów, zawartych w tych wykazach.

Dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka powiedział dziennikarzom, że „decyzja UODO została uznana przez Kancelarię Sejmu za wiążącą”. Dodał, że jeżeli prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych „ma pewnego rodzaju wątpliwości w tej sprawie i rozpoczął postępowanie mające na celu wyjaśnić, czy można ujawnić dane osobowe tych sędziów, czy nie, to Kancelaria musi wstrzymać się z udostępnieniem załączników”. Dyrektor CIS zaznaczył też, że postanowienie prezesa Urzędu „ma charakter tymczasowy”, na czas prowadzonego przez niego postępowania.

Klub Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska zapowiada złożenie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Jak mówiła podczas konferencji prasowej posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz, prezes UODO „utrudnia wykonanie prawomocnego wyroku sądu w sprawie ujawnienia list poparcia kandydatów do KRS”.

Pod koniec czerwca Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że Kancelaria Sejmu jest zobowiązana do ujawnienia nazwisk osób popierających kandydatów do KRS.

 

IAR/Naukowicz/mt

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520