1.7 C
sobota, 20 kwietnia, 2024

Kamil Stoch zajął trzecie miejsce w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle. Żyła zaliczył wypadek

Polak w pierwszej serii miał 118 m i zajmował 12. miejsce. W drugiej uzyskał 126,5 m co dało łączną notę 224,2 pkt. i awans na podium.

Zwyciężył Norweg Danie Andre Tande – 241,4 pkt. (127 i 129 m), a drugi był Słoweniec Anze Lanisek – 225,6 pkt – (126 i 126 m).

Dawid Kubacki zajął 7. (125 i 127,5 m), a Maciej Kot 25. (116,5 i 117 m) miejsce.

W pierwszej serii Piotr Żyła wywrócił się przy lądowaniu. Żyła, Jakub Wolny, Stefan Hula, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł nie wystąpili w finałowej serii.