4.5 C
piątek, 29 marca, 2024

Kamil Stoch drugi w Oberstdorfie!

Pierwszy konkurs 65. Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie wygrał Austriak Stefan Kraft. Kamil Stoch był drugi, a trzeci Austriak Michael Hayboeck.

Rywalizacja w pierwszej serii odbywała się w parach. Polacy wypadli bardzo dobrze. Drugi był Kamil Stoch – 137 m, ustępując tylko Austriakowi Stefanowi Kraftowi o 4,3 pkt. – 139 m. Piąte miejsce zajmował Piotr Żyła – 133 m. Maciej Kot był 11. – 129,5 m, Dawid Kubacki 13. – 129,5 m (wszedł jako najlepszy szczęśliwy przegrany, w pojedynku był słabszy od Rosjanina Jewgienija Klimowa – 132 m), Stefan Hula 16. – 129 m. Do serii finałowej nie zakwalifikowali się Klemens Murańka (40. miejsce – 119 m), Jan Ziobro (42. miejsce – 115 m, przegrał w parze z Żyłą). Jeden z faworytów Słoweniec Domen Prevc skoczył 124,5 m i zajmował 27. miejsce.

W drugiej serii miał 127 m, co dało mu ostatecznie 26. pozycję. W rundzie finałowej Hula skoczył 128,5 m i zakończył konkurs na 18. miejscu. Kubacki – 131 m (16). Kot – 133 m (12). Żyła powtórzył skok na 133 m. Zajął 7. miejsce, co jest najlepszym wynikiem wiślanina w tym sezonie. Żyła w drugim dniu świąt został mistrzem Polski w Zakopanem. Stoch w drugiej próbie zaliczył 135 metrów, natomiast Kraft 134,5 i wygrał z Polakiem o 2,8 pkt. Stoch nie brał udziału w mistrzostwach Polski ze względu na chorobę. Dla Stocha to 35. podium Pucharu Świata. Kraft piąty raz wygrał zawody PŚ. Norweg Daniel Andre Tande skoczył aż 138,5 m i przesunął się z dziewiątego na czwarte miejsce. Trzeci Michael Hayboeck oddał skoki na odległości 135 i 133 m. Zawody w Oberstdorfie oglądało ponad 20 tys. widzów. Następny konkurs w Garmisch-Partenkirchen 1 stycznia.