16.8 C
Chicago
czwartek, 30 maja, 2024

Kamerun: Uprowadzono ponad 80 osób

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Ponad 80 osób – głównie licealistów – zostało uprowadzonych w mieście Bamenda w zachodnim Kamerunie. Fakt ten potwierdziły zarówno władze wojskowe, jak i cywilne. Źródła wojskowe mówią o w sumie 81 osobach. Jak twierdzą, zostały one zabrane do buszu.

Do ataku doszło wczoraj. Uzbrojeni niezidentyfikowani napastnicy zaatakowali prezbiteriańskie liceum Nkwen. Grupę uczniów wraz z dyrektorem szkoły, kierowcą i jednym z nauczycieli zabrano w nieznanym kierunku – potwierdził gubernator Adolphe Lele L’Afrique.

Władze regionu Północno-Zachodniego zapewniły, że siły bezpieczeństwa rozpoczęły akcję ratowania dzieci i wezwały lokalną społeczność do zachowania spokoju.

Dotąd żadne ugrupowanie nie wzięło odpowiedzialności za napad. W tym anglojęzycznym regionie kraju separatyści walczą o utworzenie własnego państwa. Narzucili tam godziny policyjne i zlikwidowali szkoły w ramach protestu przeciwko francuskojęzycznemu rządowi prezydenta Paula Biya’i.

Działania separatystów nasiliły się w ubiegłym roku po rządowym ataku na pokojowe demonstracje. Wiele osób uciekło wówczas z Bamendy i innych ośrodków, by szukać schronienia w spokojniejszych frankofońskich regionach Kamerunu.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/rtr & journalducameroun.com/jl/dw

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520