HomeLos Angeles

Kalifornijskie szkoły prawdopodobnie będą zamknięte do końca roku szkolnego

Kalifornijskie szkoły prawdopodobnie będą zamknięte do końca roku szkolnego

Kalifornijskie szkoły prawdopodobnie będą zamknięte do końca roku szkolnego

Gubernator Kalifornii Gavin Newsom ostrzegł we wtorek rodziców i uczniów, aby nie spodziewali się, że szkoły wrócą na sesję w ciągu najbliższych kilku tygodni i być może nie zostaną ponownie otwarte aż do przerwy letniej.

Powiedział, że nie spodziewa się, że szkoły zostaną otwarte przed wakacjami, z powodu wysiłków na rzecz zwiększenia dystansu społecznego, szczególnie wśród słabszych grup społecznych.

Prawie wszystkie okręgi szkolne w stanie, 98,8%, są zamknięte w odpowiedzi na pandemię koronawirusa, powiedział Newsom. Departament edukacji państwowej opracowuje szczegółowe wytyczne dotyczące tego, w jaki sposób szkoły mogą próbować dalej uczyć 6,1 miliona uczniów ze swoich klas w nadchodzących tygodniach i miesiącach. Gubernator powiedział później, że jego przypuszczenia odzwierciedlają to, co według niego będzie stanowić wyzwanie dla Kalifornii w nadchodzących tygodniach, ponieważ pandemia wirusa koronawiru zmienia codzienny tok życia.

„Nie mieliśmy takiego zamknięcia społeczeństwa obywatelskiego ani szkół od czasu hiszpańskiej grypy w 1918 r.” – powiedziała Linda Darling-Hammond, przewodnicząca Stanowej Rady ds. Edukacji. „Minęło sto lat, odkąd widzieliśmy coś takiego. Również w tym przypadku całe miasta musiały zostać zamknięte. Wielkość jest więc ogromna”.  Dodała, że ​​ten moment wzywa rodziny i społeczności do refleksji na temat tego, czego najbardziej potrzebują i na czym im zależy.„Szkoła to jedno, ale ludzie stracą pracę” – powiedziała. „Ludzie muszą być w stanie płacić czynsz, ludzie muszą mieć możliwość jedzenia, a my też musimy się tym zająć”.

Tony Thurmond  (State Supt. of Public Instruction) powiedział, że “okręgi szkolne muszą być w pełni przygotowane do zmiany metody nauczania”,  czyli do nauczania zdalnego z domu.

 

(ms)

 

COMMENTS