"> Kalifornijski Senat zatrudnił nielegalną imigrantkę - wiadomosci.com

Kalifornijski Senat zatrudnił nielegalną imigrantkę

Kalifornijski Senat zatrudnił nielegalną imigrantkę

Adwokat i aktywistka działająca na rzecz imigrantów została pierwszą w historii osobą mającą status nielegalnego imigranta, którą wybrano do sprawowania urzędu w stanowych władzach Kalifornii.

Senate Rules Committee powołała 33-letnią Lizbeth Mateo na stanowisko doradcy studenckiego w komisji zajmującej się zwiększaniem dostępu do college’ów dla osób z rodzin o mniejszych dochodach.

– Pani Mateo jest odważną, zdeterminowaną i inteligentną młodą kobietą, która pomimo wielkiego osobistego ryzyka poświęciła się walce o tych, którzy szukają należącego się im miejsca w tym kraju. Ona uosabia kalifornijskie wartości i amerykański sen – powiedział Kevin de León, przewodniczący pro tempore Senatu w Kalifornii.

Mateo urodziła się w Meksyku, a jako 14-latka przybyła z rodzicami do Los Angeles. W 2016 roku ukończyła studia prawnicze na Santa Clara University.

Nie wszyscy są zadowoleni z tego, że Mateo będzie pracować w Senacie. Republikanin Travis Allen stwierdził, że to “zniewaga dla każdego mieszkańca Kalifornii i legalnego mieszkańca”. – Partia Demokratyczna w Kalifornii faworyzuje teraz nielegalnych imigrantów kosztem mieszkańców tego stanu – powiedział.

(hm)COMMENTS

WORDPRESS: 0