32.5 C
Chicago
sobota, 22 czerwca, 2024

Kaleta rozlicza prezydenta Warszawy z obietnic wyborczych

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta rozlicza prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego z obietnic wyborczych. Podczas transmisji na portalu społecznościowym wiceminister wymieniał niezrealizowane deklaracje prezydenta stolicy składane podczas kampanii wyborczej. Jak mówił Sebastian Kaleta, obietnic było 250, dotyczyły wielu dziedzin, między innymi programów społecznych. „Rafał Trzaskowski obiecał w kampanii wyborczej, że: . Sprawdziłem to dzisiaj, nie ma. Kobiety do 65. roku życia nie mają biletu seniora, nie jest to wyrównane, tak jak jest wiek emerytalny. Czyli widzimy, że w tak banalnej sprawie Rafał Trzaskowski zapomina o danym, w tym przypadku Warszawiakom, słowie.” – mówił Sebastain Kaleta.
Wiele niezrealizowanych obietnic Rafała Trzaskowskiego, które wymieniał wiceminister, dotyczyło infrastruktury. Wśród nich znalazła się deklaracja budowy parkingów podziemnych pod Placem Konstytucji, Bankowym i Teatralnym, dzięki czemu miało być w mieście więcej zieleni. „Wszyscy wiemy, jaką metamorfozę przeszedł w ubiegłym roku Plac Bankowy. Zamiast parku mieliśmy palety, co wywołało śmiech w całej Polsce. Ale oczywiście pytałem, palety w tym roku, a za chwilę może będzie inwestycja. Może będą pod ziemią samochody, a przed Ratuszem będziemy chodzić po pięknym parku. Okazuje się, że nici z tego, ani pod Placem Konstytucji, ani Placem Bankowym, ani Teatralnym samochody nie zjadą pod ziemię” – mówił wiceminister.
Sebastian Kaleta wymieniał także niezrealizowane obietnice dotyczące między innymi budowy linii tramwajowej na Gocław, bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla uczniów szkół średnich i miejskiego programu mieszkaniowego.
Rzecznik miasta stołecznego Warszawy Karolina Gałecka odnosząc się do tego, powiedziała, że trudno podsumowywać prezydenturę Rafała Trzaskowskiego po półtora roku jej trwania. Mówiła, że w tym czasie wiele rzeczy zostało zrealizowanych, między innymi bezpłatna opieka w żłobkach, w których w 2019 roku zwiększono liczbę miejsc o 75 procent. Dokończone są kolejne stacje drugiej linii metra. Rzecznik wymieniała trwające inwestycje w infrastrukturę, transport miejski, dopłaty do wymiany kopciuchów. Jak mówiła, to tylko część zrealizowanych obietnic. „Trudno mi skomentować to co mówił pan minister Kaleta, bo nie jesteśmy po pięciu latach prezydentury. Każdą rzecz można negować, mówić, że pan prezydent Trzaskowski się nie wywiązał. Trudno się wywiązać ze wszystkiego po półtora roku” – mówiła rzecznik.
Rafał Trzaskowski jest prezydentem Warszawy od listopada 2018 roku. Platforma Obywatelska zapowiedziała, że zostanie kandydatem tego ugrupowania w najbliższych wyborach prezydenckich.

IAR/ Informacyjna Agencja Radiowa/#Krać/w dw

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520