HomeSport

Kajetanowicz i Baran wygrali Rajd Barbórka 2017 pierwszy raz w Fordzie Fiesta WRC

Kajetanowicz i Baran wygrali Rajd Barbórka 2017 pierwszy raz w Fordzie Fiesta WRC

Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran nie mają sobie równych. 5. raz z kolei wygrali Rajd Barbórka. Tym razem pierwszy raz jechali Fordem Fiesta WRC, który spisywał się znakomicie. Załoga LOTOS Rally Team Kajetanowicz/Baran była najszybsza na wszystkich odcinkach specjalnych i na mecie miała ponad 1 minutę przewagi nad najgroźniejszymi rywalami.

Fenomenalne, piąte z rzędu zwycięstwo Kajetanowicza i Barana w Rajdzie Barbórka! W bogatej historii rajdu jeszcze żaden z zawodników nie wygrywał go aż pięć razy z rzędu, co tylko podkreśla niezwykłą formę Kajetanowicza. Dziś po raz pierwszy rywalizował w samochodzie najwyższej klasy WRC, od razu dominując w zmaganiach. Na trasie panowały trudne warunki, odcinki były rozmoczone, z dużą ilością błota. Kajto niesiony dopingiem tłumu fanów od początku narzucił fenomenalne tempo, któremu nie dorównał żaden z konkurentów. – Kolejny wspaniały dzień! Przed rajdem nie myślałem o biciu rekordów, ale piąte zwycięstwo z rzędu, w nowym samochodzie, to fantastyczny wynik. Długo zastanawiałem się, czy wystartować Fordem Fiesta WRC. Dużym wyzwaniem było poznać samochód w kilka godzin, jednak zespół LOTOS Rally Team jak zwykle stanął na wysokości zadania i pracował świetnie. Cały czas przebieram nogami, to wielka radość i niesamowite emocje. Podobnie jak rok temu wygraliśmy wszystkie odcinki specjalne, to świadczy o tym, że dobrze się przygotowujemy. To niezwykle ważny dla mnie rajd, poświęcony kibicom, a także moim partnerom. Mam nadzieję, że w tych niskich temperaturach nasze przejazdy rozgrzewały. Wasz doping dodaje skrzydeł! :) – mówił po rajdzie Kajetan Kajetanowicz.  – Od dziewięciu lat nasze starty obfitują w taką ilość zwycięstw, sukcesów i wspaniałych momentów, że ta kolejna wygrana może wydawać się czymś normalnym, ale tak nie jest. Dzisiejszy, piąty z rzędu triumf w Warszawie to naprawdę wyjątkowa i wspaniała chwila. Dziękuję wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki i których cieszyła nasza jazda – dodał Jarek Baran. Wieczorem, o 18:20, rozpocznie się Kryterium Asów na Karowej, które nie jest wliczane do klasyfikacji generalnej rajdu. Nominowany w ubiegłym tygodniu do 83. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2017 Roku Kajetanowicz powalczy w nim o szóste w karierze zwycięstwo. Starty Kajetana Kajetanowicza i Jarka Barana wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS – a także CUBE.ITG, Delphi oraz Driving Experience. Szczegółowe informacje dotyczące Kajetana Kajetanowicza i zespołu są dostępne na stronach www.lotosrallyteam.pl oraz www.kajto.pl, a także na: www.fb.com/EmocjeDoPelna, www.fb.com/KajetanKajetanowicz, www.twitter.com/Kajto_pl oraz www.youtube.com/Kajtopl.

 

Nieoficjalna klasyfikacja generalna Rajdu Barbórka 2017

 

1. Kajetanowicz / Baran (Polska, Ford Fiesta WRC) 20:12,9 s. 2. Nivette / Heller (Polska, Skoda Fabia R5) +58,34 s. 3. Bouffier / Panseri (Francja, Ford Fiesta) +1:07,87 s. 4. Marczyk / Gospodarczyk (Polska, Subaru Impreza STI) +1:11,50 s. 5. Chuchała / Rozwadowski (Polska, Ford Fiesta R5++) +1:11,73 s. 6. Butvilas / Renatas (Litwa, Skoda Fabia R5) +1:17,73 s. 7. Kuchar / Lukas-Jurkowski (Polska, Citroen C4 RX) +1:35,35 s. 8. Ratajczyk / Szcześniak (Polska, Mitsubishi Lancer Evo X) +1:35,52 s. 9. Gryc / Kuśnierz (Polska, Ford Fiesta R5) +1:38,80 s. 10. Słobodzian / Wróbel (Polska, Subaru Impreza STI) +1:50,25 s.

 

PS (aip)

COMMENTS