HomeSport

Kajetanowicz i Baran drugi raz z rzędu rajdowym mistrzami Europy!

Kajetanowicz i Baran drugi raz z rzędu rajdowym mistrzami Europy!

Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran drugi raz z rzędu zostali rajdowym mistrzami Europy. Polacy zapewnili sobie tytuł zajmując czwarte miejsce w rajdzie Lipawy.

Rywalizację na Łotwie, która była przedostatnią rundą mistrzostw, wygrał miejscowy kierowca Ralfs Sirmacis, który o 1:04.3 min. wyprzedził Rosjanina Aleksieja Łukjaniuka i o 1:48.3 min. Estończyka Siima Plangiego.
Polska załoga jadąca Fordem Fiestą R5 straciła do zwycięzcy 2:25.7 min. Przed ostatnim rajdem sezonu, który za 3 tygodnie odbędzie się na Cyprze, Kajetanowicz ma 61 punktów przewagi nad Łukjaniukiem. Za zwycięstwo w rajdzie można maksymalnie otrzymać 39 punktów.

Na mecie polski kierowca był bardzo szczęśliwy. „To niesamowite, myślę, że mam najlepszy zespół na świecie. Pracowaliśmy bardzo ciężko, aby osiągnąć ten rezultat i to jest wielki dzień dla mnie i dla wszystkich ludzi, którzy we mnie wierzyli. W tym roku mieliśmy bardzo dużo problemów, ale zasłużyliśmy na sukces i to jest cudowne” – powiedział Kajetan Kajetanowicz.

Naczelna Redakcja Sportowa PR / piu, Fot. Dreamstime

COMMENTS