HomePOLSKA

Jarosław Kaczyński: Będą zmiany w rządzie, ale premier zostaje

Jarosław Kaczyński: Będą zmiany w rządzie, ale premier zostaje

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ujawnił, że czekają nas zmiany w rządzie. Nie dotyczą one premiera. Mateusz Morawiecki pozostaje na swoim stanowisku.

– Na pewno będą zmiany personalne, to nie chodzi o premiera, bo o tym niektórzy próbowali mówić. Premier zostaje – powiedział w niedzielę w radiowej Jedynce prezes Prawa i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński.

Nie padły z ust Kaczyńskiego żadne konkrety, jeśli chodzi o potencjalne roszady w rządzie.
Mówił też Kaczyński, że zwycięstwo Andrzeja Dudy było ważnym sukcesem i walkę z Rafałem Trzaskowskim nazwał starciem cywilizacyjnym .

– Jeżeli ktoś uważa, że warto być Polakiem, to musi być po tej stronie, która broni tradycyjnych wartości, która chce przebudowywać rzeczywistość tak, żeby była ona bardziej sprawiedliwa. Żeby wszystko to, co się wokół nas dzieje i ma charakter publiczny, było prowadzone w sposób nie tylko sprawiedliwy, ale i sprawny – mówił prezes PiS.

O Rafale Trzaskowskim Kaczyński mówił, że dopiero, kiedy zastąpił w prezydenckim wyścigu Małgorzatę Kidawą-Błońską stał się osobą znaną.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że o tym, czy dalej będzie pełnić funkcję prezesa Prawa i Sprawiedliwości zdecyduje jesienny kongres krajowy partii. Polityk był pytany o to, czy widzi kandydata na nowego lidera prawicy.

“Sądzę że jest grupa polityków, która tak o sobie myśli, a co ja myślę, to już zachowam dla siebie. Natomiast to jest decyzja kongresu, który ma podjąć niełatwe sprawy, więc nie wiem jaka ona będzie. Ale to jest także i kwestia wieku, powiedzmy sobie już dość zaawansowanego i także stażu” – powiedział Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS, powiedział, że jego staż jako szefa partii sięga niemal 30 lat, a na swoją szansę czeka pokolenie 50-latków.

Red. AIP/IAR

COMMENTS