26 C
Chicago
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Kaczyński zapowiada weto wobec unijnego budżetu i koronafunduszu, jeśli „groźby i szantaże będą utrzymane”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Wicepremier Jarosław Kaczyński zapowiada w „Gazecie Polskiej” weto wobec unijnego budżetu i koronafunduszu, jeśli – jak to ujął – „groźby i szantaże będą utrzymane”. W ubiegłym tygodniu Parlament Europejski przyjął rezolucję wzywającą do ustanowienia mechanizmu na rzecz demokracji, praworządności i praw podstawowych. Europosłowie opowiedzieli się za tym, by coroczne zalecenia dla krajów Unii Europejskiej był y powiązane z mechanizmem sankcji budżetowych za uchybienia.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński pytany o próby podporządkowania Polski i narzucenia jej określonych wartości powiedział, że to „próba odebrania nam suwerenności, nawet w sferze kultury”.

Jarosław Kaczyński zapytany o weto dla unijnego budżetu i koronafunduszu odpowiedział: „Jeśli groźby i szantaże będą utrzymane, to my będziemy twardo bronić żywotnego interesu Polski. Weto. Non possumus. I tak będziemy działać wobec każdego, kto będzie stosował wobec nas jakieś wymuszenia”.

Wicepremier Jarosław Kaczyński odniósł się krytycznie do unijnych urzędników i polityków, którzy – jak powiedział prezes PiS – „żądają od nas, byśmy zweryfikowali całą naszą kulturę, odrzucili wszystko, co dla nas arcyważne, bo im się tak podoba”. Prezes PiS dodał: „będziemy bronić naszej tożsamości, naszej wolności, suwerenności za wszelką cenę. Nie damy się terroryzować pieniędzmi. Nasza odpowiedź na te działania będzie jasna: nie”.

Fragment wywiadu opublikowano w portalu niezależna.pl. Cała rozmowa ukaże się w środowym wydaniu „Gazety Polskiej Codziennie” oraz w następnym numerze tygodnika „Gazeta Polska”.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/niezalezna.pl/wczesn./d mj/w Wj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520