Kaczyński zapowiada kontynuację reformy sądów. “Naszym celem jest przywrócenie elementarnej praworządności”

Kaczyński zapowiada kontynuację reformy sądów. “Naszym celem jest przywrócenie elementarnej praworządności”

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiada kontynuację reformy wymiaru sprawiedliwości. W wywiadzie dla dzisiejszego tygodnika “Gazeta Polska” lider Prawa i Sprawiedliwości podkreśla że jednym z podstawowych warunków dalszego reformowania sądów jest zwycięstwo prezydenta Andrzeja Dudy w wyborach. Dodaje, że zmiany w sądownictwie z pewnością będą jednym z tematów kampanii prezydenckiej.

Rozmówca tygodnika zwrócił uwagę, że opozycja wiąże spore nadzieje z oczekiwaną decyzją Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w tej sprawie. “Ja z kolei oceniam, że Trybunał zachowuje się jak strona politycznego sporu – wspiera opozycję, choć nie ma łatwego zadania, bo musi to robić tak, by nie narazić się innym krajom” – powiedział.

Pytany, czy mamy do czynienia z buntem części środowisk sędziowskich przeciwko demokratycznie wybranym władzom prezes PiS ocenił, że jest to “bunt sporej grupy sędziów”. “W mojej ocenie to jednak mniejszość, a nie większość środowiska. Celem tego buntu jest utrzymanie przywilejów, jakimi cieszy się ta grupa zawodowa. A jednym z nich jest faktyczna bezkarność. Także wygoda, komfort nieliczenia się z czymkolwiek. Naszym celem jest przywrócenie elementarnej praworządności” – podkreślił lider Prawa i Sprawiedliwości. Zapowiedział, że Zjednoczona Prawica nie będzie “tolerować tej patologii bo ona jest nie tylko krzywdą dla obywateli, niesprawiedliwością a niekiedy dramatem życiowym, ale także przeszkodą w rozwoju Polski”.
Obszerny wywiad z Jarosławem Kaczyńskim w dzisiejszym wydaniu tygodnika “Gazeta Polska”.

IAR/”Gazeta Polska”/zrCOMMENTS

WORDPRESS: 0