HomePOLSKA

Kaczyński: Za 14 lat możemy dogonić przeciętną Unii Europejskiej, a w ciągu 21 lat możemy dogonić Niemcy

Kaczyński: Za 14 lat możemy dogonić przeciętną Unii Europejskiej, a w ciągu 21 lat możemy dogonić Niemcy

Prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił na konwencji przedwyborczej w Bydgoszczy, że polityka partii rządzącej opiera się na tradycyjnej skali wartości. “Prawo i Sprawiedliwość odbudowuje “siłę polskości” – podkreślił Jarosław Kaczyński: “Polskości rozumianej w sposób najprostszy, ale także rozumianej w sposób bardziej skomplikowany poprzez odniesienie się do naszej historii, do różnych tradycji tej historii” – zaznaczył prezes PiS.

“To jest ten fundament na którym opieramy całą naszą politykę, to jest fundament który prowadzi nas także do innego fundamentu, który już jest w sposób taki bardzo konkretny podstawą tej polityki, a tym fundamentem jest rodzina” – zaznaczył polityk.
Prezes Prawa i Sprawiedliwości mówił również, że podczas czteroletnich rządów Zjednoczonej Prawicy udało się odbudować polską demokrację i zaznaczył, że fundamentem demokracji jest wiarygodność, którą PiS zdobył dzięki spełnianiu swoich obietnic.
“Demokracja to nie jest tylko coś co odnosi się do systemu władzy, systemu wyłaniania władzy, ale demokracja to jest coś co odnosi się także do kształtu społeczeństwa, do relacji społecznych, do relacji między regionami i między grupami społecznymi” – podkreślił Jarosław Kaczyński i dodał, że “jeżeli jakieś społeczeństwo jest bardzo podzielone na przykład jeżeli chodzi o dochody, zamożność, czy bardzo podzielone jeżeli chodzi o poziom rozwoju poszczególnych regionów – to to nie jest społeczeństwo demokratyczne”.
Prezes PiS powiedział także, iż dogonienie średniej unijnej pod względem rozwoju, to kwestia trzech lub czterech kadencji Sejmu. Powołał się na dane zebrane przez przedstawicieli Szkoły Głównej Handlowej. Przedstawiciele tej uczelni stwierdzili, że za 14 lat możemy dogonić przeciętną Unii Europejskiej, a w ciągu 21 lat możemy dogonić Niemcy – zaznaczył. Jarosław Kaczyński podkreślił, że cel ten może zostać osiągnięty, tylko dzięki kontynuacji rządów jego partii.
Polityk powiedział również, że rząd Zjednoczonej Prawicy musi także dokończyć proces pluralizacji mediów. Zwracał uwagę, że pluralizacja mediów jest konieczna do tego, by Polska mogła się rozwijać i być demokratyczna.
“Przykładów blokowania informacji, które są ważne dla Polaków, ważne dla Polski i rozpowszechniania z kolei nieprawdy, są nie dziesiątki, nie setki, tylko tysiące i dziesiątki tysięcy” – powiedział i dodał, że “to się musi skończyć, oczywiście nie przy pomocy cenzury, tylko przy pomocy rozwoju dobrych mediów, które będą miały jedną zasadę – mówimy prawdę”.
“Rozwijając różne instytucje w ciągu ostatnich czterech lat idziemy w tym kierunku” – dodał Jarosław Kaczyński, podkreślając, że jest to “trudna droga”.
Dziś w ramach konwencji wyborczych politycy PiS byli już we Włocławku. Podczas kampanii politycy PiS mają odwiedzić 41 okręgów wyborczych.
Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 13 października.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)wcześ/sp/dydCOMMENTS