HomePILNE

Kaczyński włącza się do kampanii wyborczej: Ponowne zwycięstwo A. Dudy leży w elementarnym interesie Polski

Kaczyński włącza się do kampanii wyborczej: Ponowne zwycięstwo A. Dudy leży w elementarnym interesie Polski

Prezes PiS Jarosław Kaczyński napisał, że ponowne zwycięstwo wyborcze prezydenta Andrzeja Dudy leży w elementarnym interesie Polski.

 

W liście do członków ugrupowania podkreślił, że prezydent jest współtwórcą dobrej zmiany, czyli reform w sferze polityki gospodarczej, zagranicznej i polityki bezpieczeństwa, w dziedzinie oświaty i kultury oraz polityki historycznej. Jarosław Kaczyński dodał, że zmianom tym towarzyszyły reformy struktury państwa służące przywracaniu Polakom elementarnych praw obywatelskich, przede wszystkim równości, poprzez budowę sprawności i sprawczości państwa. “Chodzi więc o odrzucenie systemu głęboko niepsprawiedliwego, godzącego w interesy milionów Obywateli, prowadzącego do bezrobocia, niskich płac, niskich świadczeń społecznych i jednocześnie nieefektywnego, niezdolnego do podejmowania wielkich przedsięwzięć zbiorowych, jak np. wielkich inwestycji, systemu obciążonego ogromną korupcją i przyzwalającego na wyprowadzanie z Polski wielkich środków za granicę” – czytamy w liście.

Prezes PiS napisał, że wybór kandydata KO oznaczałby “ciężki kryzys polityczny, społeczny i moralny”. Zwrócił uwagę, że podjęta została oszukańcza próba przekonania społeczeństwa, że przedstawiciel skrajnej lewicy, którego poglądy znalazły już “aż nadto jasny wyraz w sposobie rządzenia Warszawą (w czasie którego dał się poznać jako zagorzały zwolennik ideologii LGBT marzący o tym, by jako pierwszy udzielić ślubu parze homoseksualnej) przedstawia się jako katolika, kontynuatora Solidarności, a nawet osobę nawiązującą do tradycji prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

“Mamy dziś stan alertu, który się skończy, gdy odniesiemy zwyciestwo” – napisał Jarosław Kaczyński.

IAR/w dw

COMMENTS