HomePOLSKA

Kaczyński w Policach: “Tą inwestycją pokazujemy jak skuteczne jest dziś polskie państwo”

Kaczyński w Policach: “Tą inwestycją pokazujemy jak skuteczne jest dziś polskie państwo”

To inwestycja, która umocni polski przemysł – mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w Policach. Dziś została tam podpisana umowa z firmą Hyundai Engineering na rozbudowę Zakładów Chemicznych Police. Za ponad miliard euro powstanie kompleks petrochemiczny produkujący polipropylen. Ten związek chemiczny potrzebny jest do produkcji części samochodowych czy opakowań. 

“Tą inwestycją pokazujemy jak skuteczne jest dziś polskie państwo” – mówił szef PiS Jarosław Kaczyński podczas uroczystości. Wyraził przekonanie, że gdyby takie zmiany jakie zachodzą obecnie były przeprowadzone w Polsce wiele lat temu, to byłaby ona krajem dużo bardziej rozwiniętym. Jarosław Kaczyński wyraził nadzieję, że dzisiejsze wydarzenie wpisze się nie tylko w historię polskiej gospodarki, ale również relacji polsko-koreańskich.
Docelowo w Polimerach Police ma być zatrudnionych około 350 osób. Kształceniem nowej kadry zajmuje się obecnie Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny na kierunku inżyniera chemiczna i procesowa.

IAR/Radio Szczecin/dwi/mt

COMMENTS