HomePodlaskie

Kaczyński w Białymstoku głosi zrównoważony rozwój dla całej Polski

Kaczyński w Białymstoku głosi zrównoważony rozwój dla całej Polski

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podkreślił, że wysoki poziom rozwoju gospodarczego powinien dotyczyć wszystkich regionów Polski. W Białymstoku odbyła się konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński mówił, że właśnie ideę zrównoważonego rozwoju PiS chce reprezentować w Unii Europejskiej. W tym kontekście zwrócił uwagę na równość szans wszystkich obywateli. “Polska, naród polski to musi być realna wspólnota. To musi być równość szans, zarówno tych, które otrzymuje każdy z nas w momencie urodzenia jak i równość dotyczącą szans w dorosłym życiu. Tej równości chcemy i do tej równości dążymy” – powiedział na białostockiej konwencji prezes PiS.
Jarosław Kaczyński podkreślił, że jego partia zawsze była przeciwna koncepcji rozwoju metropolitalnego, zakładającego rozwój dużych ośrodków i następnie przenoszenie postępu do regionów.
Prezes PiS zwrócił też uwagę na to, jak ważny jest rozwój wschodnich regionów Polski. “Uważamy, że te ziemie nie tylko powinny rozwijać się szybciej niż przeciętna w Poslce, dlatego, że to jest wymóg spójności narodowej, ale też dlatego, że jest w nich ogromny potencjał” – powiedział.
W swym wystąpieniu Jarosław Kaczyński mówi też o międzynarodowej trasie Via Carpatia. Przekonywał, że to wielkie przedsięwzięcie w skali europejskiej, które zmieni europejską geopolitykę, a także sytuację Polski, pozwalając jej na szybszy rozwój. Via Carpatia to szlak komunikacyjny przez Litwę, Polskę, Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię i Grecję. Prezes PiS dodał, że równie ważne są inne międzynarodowe projekty komunikacyjne – Via Baltica i Rail Baltica.
Jarosław Kaczyński powiedział też, że szansą dla Podlasia oraz Warmii i Mazur są gospodarstwa ekologiczne. Prezes PiS podkreślił, że zgodnie z zapowiedziami wyborczymi jego ugrupowania, gospodarstwa te mogą otrzymywać pokaźne środki. “Jak ktoś na przykład hoduje sto krów mlecznych, będzie z tego miał 50 tysięcy albo więcej, jezeli oczywiście będą hodowane w odpowiedni sposób. Jeżeli setki tuczników – to jest też solidna suma.Do tego dopłaty do hektara, razem naprawdę poważne pieniądze” – mówił lider Prawa i Sprawiedliwości.
Na początku kwietnia w Kadzidle Jarosław Kaczyński zapowiedział, że elementem “piątki PiS” dla rolnictwa, sfinansowanym z budżetu unijnego, będą dopłaty co najmniej 100 złotych od tucznika i 500 złotych od krowy pod warunkiem, że będą to zwierzęta własnego chowu i hodowane w oparciu o własną paszę.
Dziś odbyła się też konwencja wyborcza Koalicji Europejskiej w Opolu, a na godz. 14.00 zaplanowano konwencję ugrupowania Kukiz’15 w Warszawie. Wybory do Parlamentu Europejskeigo odbędą się 26 maja.

IAR/jj

COMMENTS