Kaczyński w Trzciance: Przeprowadzimy wielką rozmowę z Polakami

Kaczyński w Trzciance: Przeprowadzimy wielką rozmowę z Polakami

Prawo i Sprawiedliwość chce “wielkiej rozmowy z Polakami”. Mówił o tym w Trzciance, w trakcie spotkania z wyborcami, prezes partii rządzącej Jarosław Kaczyński. Lider PiS powiedział, że w trakcie objazdu po Polsce, politycy i ministrowie rządu Mateusza Morawieckiego powiedzą zarówno o tym, co już udało się zrobić, jak i o planach na najbliższe miesiące.
Jarosław Kaczyński opisując to, co udało się osiągnąć rządowi od momentu objęcia władzy podkreślił, że są to między innymi: obniżenie wieku emerytalnego, reforma służby zdrowia oraz edukacji, a także takie programy, jak 500 plus, niższe podatki dla drobnych przedsiębiorców oraz obwiązujący od niedawna zakaz handlu w niedzielę.
Wśród pozytywnych skutków, jakie przyniosą działania podjęte przez rząd, Jarosław Kaczyński wymienił m.in. usprawnienie działania polskich sądów dzięki przeprowadzonej reformie sądownictwa oraz powszechną dostępność mieszkań dzięki spadkowi ich cen w związku z programem Mieszkanie plus. “Ludzie przestaną być niewolnikami banków” – mówił prezes PiS. Tłumaczył, że dzięki powszechnej dostępności mieszkań, znacznie spadnie ich cena. Wyraził przekonanie, że w ramach programu pojawią się “setki tysięcy mieszkań, a jeśli będzie zapotrzebowanie społeczne, to miliony”.
Odnosząc się do powołania Komisji Weryfikacyjnej ds. stołecznej reprywatyzacji, prezes PiS zapowiedział dalszą walkę z nieprawidłowościami w tym obszarze.
Wśród planów rządu na najbliższe miesiące Jarosław Kaczyński wymienił procedowaną obecnie w Sejmie reformę szkolnictwa wyższego. Ma ona zatrzymać w Polsce naukowców i skłonić do powrotu tych, którzy wyjechali.
Odpowiadając na pytania, prezes Prawa i Sprawiedliwości wyraził wątpliwość co do szybkiego zwrotu przez Rosję wraku samolotu TU-154M, który osiem lat temu rozbił się pod Smoleńskiem. Zapewnił, że Polska poradziła sobie mimo jego braku. “Został zeskanowany bliźniaczy samolot. Będzie symulacja tego, co się zdarzyło” – mówił Jarosław Kaczyński.
Raport techniczny przygotowany przez podkomisję kierowaną przez Antoniego Macierewicza nazwał “poważnym”. Dodał jednak, że “ponieważ są jeszcze wątpliwości, spory, to nie chcemy go traktować jako ostateczny, nie chcemy go jakoś specjalnie forsować społecznie”.
Lider partii rządzącej przypuszcza, że prawdopodobnie na 9 lub 10 rocznice katastrofy pod Smoleńskiem będziemy wiedzieli dokładnie, co się stało 10 kwietnia 2010 roku i jakie były przyczyny tej tragedii. Prezes Jarosław Kaczyński powiedział również, że Rosjanie nie liczą się z niczym i nikim, stąd sytuacja ze zwrotem wraku jest tak problematyczna.
Wystąpieniem w wielkopolskiej Trzciance Jarosław Kaczyński zainaugurował cykl spotkań pod nazwą “Polska jest jedna”. Politycy Prawa i Sprawiedliwości do lipca odwiedzą blisko 700 miejscowości, gdzie będą rozmawiać z Polakami.
Premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Beata Szydło pojechali do Małopolski. Szef rządu był na spotkaniu w Krakowie, a Beata Szydło w Wieliczce.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/zbiorcza/jl/kry

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0