Kaczyński: Prowadzimy politykę zrównoważonego rozwoju

Kaczyński: Prowadzimy politykę zrównoważonego rozwoju

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński uważa, że jest zdecydowanie za wcześnie, by Polska przyjęła euro. 

W wywiadzie dla TVP Info szef rządzącej partii mówił, że wprowadzenie europejskiej waluty byłoby szokowym uderzeniem w polską gospodarkę i domowe budżety Polaków. “Niezależnie od tego, czy przeliczalibyśmy euro nisko – czyli według wartości realnej, 2,70-2,60 złotych – czy też wysoko, tak jak to jest w przeliczeniu walutowym, przeszło 4 złote, ostateczny efekt byłby fatalny dla gospodarki i fatalny dla gospodarstw domowych” – stwierdził Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem, Polska musi zaczekać z wprowadzeniem euro jeszcze wiele lat. Za warunek przyjęcia wspólnej waluty prezes PiS uznał zrównanie się z polskiej gospodarki z poziomem gospodarek Unii Europejskiej, i to nie ze średnią, a na przykład z poziomem Niemiec.
Jarosław Kaczyński zaznaczył, że na euro zyskują tylko najsilniejsze gospodarki. Jednocześnie prezes Prawa i Sprawiedliwości dodał, że jeśli jego ugrupowanie utrzyma rządy w kraju, polska gospodarka będzie nadrabiać różnicę, dzielącą ją od najbogatszych krajów wspólnoty europejskiej. A wprowadzenie euro w Polsce – jak podkreślił Jarosław Kaczyński – to kwestia ponad dziesięciu lat.

 

***

 

 

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zapewnił, że jego ugrupowanie dąży do rozwoju wschodniej części Polski. 
Goszczący w Lublinie prezes PiS mówił w rozmowie z TVP Info, że Prawo i Sprawiedliwość odrzuca z całym zdecydowaniem przedkładaną przez Platformę Obywatelską “koncepcję metropolitarną”. “My prowadzimy politykę zrównoważonego rozwoju i ta polityka przynosi efekty” – powiedział Jarosław Kaczyński. Dodał, że wschodnia część kraju rozwija się dobrze, szybciej niż rejon zachodni. Zaznaczył, że wyrównywanie poziomu jest “procesem rozłożonym w czasie”.
Jarosław Kaczyński deklarował też, że w programie Prawa i Sprawiedliwości znalazło się wiele zapisów mających służyć wsi. Prezes PiS odniósł się także do koncepcji dofinansowywania zwierząt hodowlanych. Zauważył, że dotyczy ona zwierząt z własnego chowu, w dobrostanie i karmionych własną paszą bez GMO.
Dziś w Lublinie odbyła się kolejna konwencja regionalna Prawa i Sprawiedliwości z udziałem między innymi prezesa PiS i premiera Mateusza Morawieckiego. Podczas konwencji przypomniano sylwetki kandydatów, startujących w wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu obejmującego teren województwa lubelskiego. Z numerem jeden na liście PiS jest tutaj posłanka Elżbieta Kruk, a z “dwójką” rzeczniczka partii i wicemarszałek Sejmu, Beata Mazurek.
IAR/TVP/vey/jj

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/tvpinfo/hm/SiekajCOMMENTS

WORDPRESS: 0