HomePOLSKA

Kaczyński: PiS popiera Kościół, ale to nie znaczy, że toleruje patologię w jego strukturach

Kaczyński: PiS popiera Kościół, ale to nie znaczy, że toleruje patologię w jego strukturach

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zadeklarował, że jego ugrupowanie jest gotowe poprzeć powołanie komisji, która zbada sprawę pedofilii – ale nie tylko w Kościele, a we wszystkich środowiskach. Podczas konwencji wyborczej w Łodzi Jarosław Kaczyński powiedział, że PiS popiera Kościół, ale to nie znaczy, że toleruje patologię w jego strukturach. 

“Próbuje się wmówić, że to Prawo i Sprawiedliwość jest odpowiedzialna za pedofilię, podczas gdy to właśnie PiS od kilkunastu lat walczy o zaostrzenie kar za tego rodzaju przestępstwa” – mówił Jarosław Kaczyński. Podkreślił, że pedofile będą karani niezależnie od ich zawodu i statusu społecznego. “Prawo i Sprawiedliwość jednoznacznie stwierdza, że ani purpura, ani Nobel, ani Oscar, ani światowa czy europejska sława nikogo nie uchroni przed odpowiedzialnością za tego rodzaju zbrodnie” – powiedział prezes PiS.

Wczoraj późnym wieczorem Sejm uchwalił rządowy projekt nowelizacji kodeksu karnego. Opozycja nie wzięła udziału we głosowaniu. Nowelizacja zakłada zaostrzenie kar między innymi za pedofilię. Za szczególnie brutalne przestępstwa seksualne przeciwko dzieciom będzie groziło nawet do 30 lat więzienia. W szczególnych przypadkach zostanie wprowadzona możliwość skazania na bezwzględne dożywocie, a także bez warunkowego zawieszenia kary. Dodatkowo w tzw. rejestrze pedofilów pojawią się informacje o zawodzie skazanych.

IAR/wcześn./dabr

COMMENTS