"> Kaczyński: Pamiętajmy, że część społeczeństwa nam nie uwierzyła – wiadomosci.com

Kaczyński: Pamiętajmy, że część społeczeństwa nam nie uwierzyła

Kaczyński: Pamiętajmy, że część społeczeństwa nam nie uwierzyła

Prezes PiS mówi, że jego partia ma powody do radości. Według sondażu Ipsos, Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne, a wynik 43,6 procent może jej zagwarantować samodzielne rządzenie.

 

Dziękuję bardzo. Mamy zwycięstwo. Bardzo się z tego cieszymy. Pamiętajmy, że to badanie. Ale mimo to mamy powody do radości. Mimo frontu przeciwko nam udało się wygrać. Oczywiście czeka nas refleksja nad tym, co nam się udało, a co nie. Pamiętajmy, że część społeczeństwa nam nie uwierzyła i zagłosowała na inne ugrupowania. Musimy poprawić sytuację naszych rodaków. Nad tym będziemy pracować. Obiecuję. Kończymy pewien etap. Czas na kolejny i wierzę, że osiągniemy sukces. Stereotyp, że my jesteśmy patriotyczni, a na gospodarce się nie znamy, czas zmienić. Musimy to poprawić a wtedy mamy szansę na 55 proc. głosów

Jarosław Kaczyński podkreślał, że to dopiero sondaż, ale wiele wskazuje na zwycięstwo. Mówił, że wstępny wynik to sukces, ponieważ jego ugrupowanie odniosło prawdopodobnie zwycięstwo mimo “potężnego frontu” przeciwko PiS. Zapowiedział, że dobra zmiana będzie trwała, jeśli PiS rzeczywiście wygra i będzie rządził.
Prezes PiS zapowiedział też, że jego partia przygotuje propozycje dla grup społecznych, które nie głosowały na jego partię. “Otrzymaliśmy dużo, ale zasługujemy na więcej” – komentował polityk. Zapewnił, że jego ugrupowanie zobowiąże się do przedstawienia kolejnych projektów, i “przyjrzenia się potrzebom” tych grup społecznych, które nie poparły PiS.
Według sondaży exit-poll IPSOS, drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska otrzymała 27,4 procent poparcia, a do Sejmu weszła też Lewica z 11,9 procent poparcia, PSL – 9,6 procent oraz Konfederacja – 6,4 procent. Według IPSOS-u, frekwencja w wyborach wyniosła 61,1 procent.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/to/dwCOMMENTS

WORDPRESS: 0