Kaczyński o wiarygodności we wcielaniu w życie przedwyborczych zapowiedzi

Kaczyński o wiarygodności we wcielaniu w życie przedwyborczych zapowiedzi

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że wiarygodność we wcielaniu w życie przedwyborczych zapowiedzi doprowadziła do dużego poparcia dla jego ugrupowania. Podczas konwencji okręgowej Prawa i Sprawiedliwości w Krakowie Jarosław Kaczyński podkreślił, że mimo ataków na obóz rządzący, w ostatnich czterech latach udało się zrealizować program gospodarczy.

“W pewnej mierze zrealizowaliśmy, chociaż niestety nie w całości, program naprawy państwa” – powiedział prezes PiS. Przypomniał, że wieloletni program jego ugrupowania zakłada budowę polskiej wersji państwa dobrobytu.

Podkreślił, że Polska i nasza gospodarka jest w stanie w krótkim czasie dogonić przeciętną Unii Europejskiej w przeliczeniu PKB na osobę. Dodał, że naukowcy z SGH wyliczyli, iż Polska w kilkunastu lat dogoni takie kraje jak Hiszpania czy Włochy. “Za 21 lat Polska osiągnie poziom Niemiec” – zapewnił prezes PiS.

Jarosław Kaczyński powiedział również, że w państwie dobrobytu ważny jest sprawiedliwy podział PKB. “Państwo dobrobytu to jest takie państwo w którym ten podział jest w miarę równy” – zaznaczył polityk i dodał, że ważne jest by zapewnić minimum wszystkim, którzy chcą i mogą pracować. “Oczywiście są też tacy, którzy nie mogą pracować i którym trzeba pomóc, i my o tym pamiętamy” – powiedział Jarosław Kaczyński. Podkreślił, że nie ma wielkich różnic między miastem a wsią, nie ma wielkich różnic między grupami społecznymi i między regionami.

Prezes PiS przekonywał też, że podwyższenie płacy minimalnej do 3 tysięcy złotych od 2021 roku oraz do 4 tysięcy w 2024 roku pomoże w podniesieniu konkurencyjności polskiej gospodarki. “Poprawa organizacyjna i technologiczna może nastąpić wtedy, kiedy wprowadzanie takich zmian będzie się opłacało, a będzie się opłacało, wtedy kiedy praca będzie droga” – zaznaczył prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Podczas konwencji Jarosław Kaczyński zapowiedział, że w przypadku utrzymania władzy przez PiS Polska nie będzie upodabniać się do Europy Zachodniej poprzez odrzucenie tradycyjnych wartości. “Wolność w zachodniej Europie się dzisiaj cofa. Dzisiaj za powiedzenie oczywistości, że z pary homoseksualistów nie może być dzieci, można mieć proces karny w niektórych krajach” – powiedział prezes PiS i dodał, że w Polsce to się nie przyjmie. Jarosław Kaczyński opowiedział się za tradycyjnym modelem rodziny, którego PiS będzie bronił.

Prezes Kaczyński powiedział również, że Prawo i Sprawiedliwość z sukcesami broni godności Polski. Jak podkreślił, jednym z przykładów skuteczności polskiej polityki historycznej było przemówienie prezydenta Niemiec podczas obchodów wybuchu drugiej wojny światowej. “To przyznanie, że Niemcy dopuścili się w Polsce gigantycznych zbrodni także wobec Polaków, to był nasz wielki sukces” – zaznaczył prezes PiS.

Jarosław Kaczyński weźmie dziś udział jeszcze w dwóch konwencjach okręgowych PiS w Małopolsce. O 14:30 spotka się z wyborcami w Nowym Sączu, a na 18:00 zaplanowano konwencję w Tarnowie.
Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/wcześn./sp/sjoCOMMENTS

WORDPRESS: 0