Kaczyński o Olszewskim: Człowiek o wymiarze męża stanu

Kaczyński o Olszewskim: Człowiek o wymiarze męża stanu

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział, że Jan Olszewski był człowiekiem o wymiarze męża stanu. W wywiadzie dla TVP Info Jarosław Kaczyński podkreślił, że całe życie zmarłego polityka było związane z walką o wolną i niepodległą Polskę. Przypomniał, że Jan Olszewski uczestniczył w Powstaniu Warszawskim, był obrońcą w procesach politycznych, a także doradcą “Solidarności”.

Jarosław Kaczyński powiedział, że choć rząd Jana Olszewskiego działał krótko, to zdołał dużo zrobić. “Obronił Polskę przed uzależnieniem od Rosji i jednocześnie rozpoczął taki zdecydowany marsz na Zachód” – powiedział prezes PiS dodając, że w tym okresie gospodarka Polski, która dotychczas się kurczyła, zaczęła się rozwijać.
Jarosław Kaczyński podkreślił, że śmierć Jana Olszewskiego jest dla niego osobistym ciosem . “Jeżeli od kogoś się bardzo dużo w polityce nauczyłem, a znaliśmy się przeszło 40 lat, to właśnie od Jana Olszewskiego” – powiedział prezes PiS. Dodał, że śmierć byłego premiera jest dla niego odejściem kogoś, kto był bardzo ważny.
Jan Olszewski, premier w latach 1991-92 i działacz opozycji demokratycznej, zmarł wczoraj wieczorem w Warszawie wieku 88 lat.
Polskie Radio uruchomiło specjalny serwis poświęcony zmarłemu politykowi – pod adresem janolszewski.polskieradio.pl

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/TVP Info/Siekaj/dabrCOMMENTS

WORDPRESS: 0