HomePILNE

Kaczyński na konwencji w Płocku: PiS zrealizowało obietnice, złożone przed poprzednimi wyborami

Kaczyński na konwencji w Płocku: PiS zrealizowało obietnice, złożone przed poprzednimi wyborami

Jarosław Kaczyński powiedział, że Prawo i Sprawiedliwość przez lata swoich rządów pokazało, że jest partią wiarygodną. Podczas konwencji wyborczej w Płocku prezes PiS mówił, że ugrupowanie zrealizowało obietnice, złożone przed poprzednimi wyborami.

“Bez wiarygodności nie ma demokracji, bo jeżeli akt wyborczy ma coś znaczyć, to taka sytuacja ma miejsce tylko wtedy, jeżeli obietnice wyborcze są spełniane” – powiedział Jarosław Kaczyński. Dodał, że jeżeli obietnice wyborcze nie są spełniane, “to ten akt w gruncie rzeczy jest fikcją, jest tylko wypełnieniem pewnej procedury, która tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia”.

Jarosław Kaczyński tłumaczył, że polska wersja państwa dobrobytu – program, który realizuje jego partia – nie sprowadza się wyłącznie do zasobności kieszeni. Mówił, że jego środowisko chce “stworzyć taką sytuację, w której Polacy będą żyli nie gorzej niż nasi zachodni sąsiedzi i jednocześnie będą mieć odpowiedni poziom komfortu w różnych dziedzinach życia”. Dodał, że nie chodzi jedynie o zasobność portfeli, ale także “inne dziedziny życia, począwszy od transportu, a skończywszy na kulturze”.

Jarosław Kaczyński powiedział, że jego ugrupowanie chce obronić “normalną polską rodzinę”. Dodał, że PiS chce także chronić dzieci przed demoralizacją oraz przed zbyt wczesną seksualizacją dzieci.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości ocenił, że w przypadku awarii warszawskiej oczyszczalni ścieków “Czajka” doszło do “całkowitej nieodpowiedzialności”. Prezes PiS krytykował stołeczne władze. Po awarii – jak mówił – początkowo nie było żadnej reakcji, a później władze samorządowe zapewniały, że nie ma żadnej katastrofy ekologicznej. “Mamy tutaj do czynienia z sytuacją całkowitej nieodpowiedzialności i właściwie całkowitego braku wiarygodności” – ocenił Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS zadeklarował, że Janusz Wojciechowski, kandydat Polski na unijnego komisarza do praw rolnictwa, jest dobrym polskim patriotą i działaczem na poziomie europejskim. Janusz Wojciechowski został dziś oceniony pozytywnie przez komisję prawną Parlamentu Europejskiego. Jak podkreślił szef partii rządzącej podczas konwencji wyborczej, dzięki temu kandydatowi Polska może odzyskać to, co wcześniej straciła. “Człowiek rozsądny, odpowiedzialny, szaleństw na pewno nie będzie, ale z całą pewnością zapewni to, że w końcu uzyskamy to, co zostało stracone przez działaczy PSL, przez pana Kalinowskiego w trakcie rokowań o przyjęcie do Unii Europejskiej” – deklarował Jarosław Kaczyński.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

IAR/wcz./vey/to/

COMMENTS