26 C
Chicago
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Kaczyński na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Pile modyfikuje swoją definicję rodziny. „To też są rodziny i niczego im nie odbieramy”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Pile prezes ugrupowania Jarosław Kaczyński powiedział, że należy dbać o przyszłe pokolenia. Podkreślił też, że konieczne jest odrzucenie ataku na rodzinę.

Powiedział ponadto, że z pełnym szacunkiem odnosi się do rodzin, w których jeden rodzic wychowuje jedno lub więcej dzieci. „To też są rodziny i niczego im nie odbieramy” – przekonywał Jarosław Kaczyński. Lider Prawa i Sprawiedliwości mówił też, że rodzina to podstawa chrześcijańskiej cywilizacji – najbardziej, jego zdaniem, życzliwej człowiekowi.
Jarosław Kaczyński podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość sprzeciwia się uderzającym w rodzinę ideologiom, które za cel wzięły sobie dzieci. „To jest atak na dzieci, to jest próba ich seksualizacji od najmłodszych lat, próba wyrwania ich rodzinie, podporządkowania kulturze edukacji, na którą rodzina się nie zgadza. I my się nie zgadzamy, i się nie zgodzimy” – zadeklarował. Jarosław Kaczyński mówił, że dbałość o tradycyjną rodzinę to nie tylko dbałość o demografię, ponieważ jest ona tą komórką, która przekazuje życie, a także podstawowe normy zachowania oraz normy kulturowe i cywilizacyjne. „Rodzina zapewnia następstwo pokoleń nie tylko w sensie biologicznym, lecz także kulturowym i społecznym” – stwierdził prezes PiS.
Jarosław Kaczyński powiedział w Pile, że jego partia realizuje program polityczny, który pozwoli Polsce dogonić kraje Europy Zachodniej. Dodał, że z wprowadzanych zmian ma korzystać całe społeczeństwo. Lider PiS mówił też, że jego formacja odrzuca model społeczny związany z postkomunizmem. Wskazał, że zgodnie z wyliczeniami naukowców ze Szkoły Głównej Handlowej za czternaście lat Polska powinna osiągnąć przeciętny poziom życia Unii Europejskiej, a za 21 – powinna dogonić Niemcy.
Na konwencji Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zapowiedział, że jego formacja kończy z rozwojem Polski opartym na eksploatacji pracowników. „Rozwój Polski musi się opierać na ludziach, którzy chcą i potrafią pracować” – mówił. Podkreślił, że Rosja rozwijała się przez eksploatację ropy i gazu, a Polska – poprzez eksploatację pracowników, przez eksploatację ludzi. Jarosław Kaczyński dodał, że podstawą polskiej gospodarki muszą być nowoczesne technologie, a nie niskie płace.
Prezes PiS mówił również, że jego partia nie będzie afirmować małżeństw homoseksualnych ani adopcji przez nie dzieci. „Natomiast będzie w Polsce wolność, będzie wolność we wszystkich dziedzinach” – zapowiedział i dodał, że tej wolności nie będzie ograniczać poprawność polityczna.
Jutro Prawo i Sprawiedliwość organizuje kolejne konwencje – w Legnicy, Szczawnie-Zdroju i Wrocławiu.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/hm/mk/Katarzyna Ingram/łp/kj/mitro/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520