Kaczyński: My proponujemy współpracę, a nie wojnę

Kaczyński: My proponujemy współpracę, a nie wojnę

Jarosław Kaczyński zwraca uwagę na znaczenie dobrej współpracy między rządem a samorządami, która pomaga w szybkim rozwoju Polski i niwelowaniu różnicy względem państw zachodnich. Jak jednak mówił prezes PiS w czasie spotkania z mieszkańcami Krosna, dziś ta współpraca nie zawsze układa się dobrze, a to ze względu na rządy PO w wielu miejscach.

Jarosław Kaczyński powiedział, że obecnie wiele samorządów, będących w rękach Platformy, prowadzi “totalną wojnę z rządem”. Podkreślił, że PiS i jego kandydaci proponują współdziałanie, a nie konflikt. Jarosław Kaczyński zaznaczył, że po to, by Polskę dynamicznie rozwijać i nadganiać różnicę względem bogatych krajów Zachodu, potrzebna jest właśnie ta współpraca na linii władze centralne-samorządy, a nie konflikt między nimi. “My nie proponujemy wojen, my proponujemy współpracę, my nie proponujemy krzyków” – mówił prezes PiS.
Wcześniej Jarosław Kaczyński wziął udział w konwencji PiS w Lublinie.

 


 

Prezes PiS Jarosław Kaczyński na spotkaniu wyborczym w Krośnie podkreślał, że Zjednoczona Prawica rządzi uczciwie, co sprawia, że do budżetu trafiają dodatkowe środki. Jak zaznaczył, ta uczciwość przejawia się w umiejętności sprawiedliwego dysponowania tymi pieniędzmi i realizowaniu kolejnych inwestycji oraz obietnic.
“Jeżeli rządzimy uczciwie, to potrafimy je wykorzystać do różnych przedsięwzięć. Bo być dobrym politykiem – służyć, wypełniając różnego rodzaje funkcje i obowiązki – to znaczy mieć wolę, chcieć, ale także umieć” – powiedział.
Jarosław Kaczyński mówił także o “totalnej wojnie”, którą niektóre rządzone przez PO samorządy wypowiedziały rządowi PiS. Podkreślił, że PiS takiej wojny nie chce i proponuje samorządom współpracę, która, jego zdaniem, przyczyni się do szybszego rozwoju Polski.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/md/sk

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/TVPINFO/md/sk

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0