HomePOLSKA

Kaczyński: Musimy być w Unii Europejskiej, którą musimy naprawić

Kaczyński: Musimy być w Unii Europejskiej, którą musimy naprawić

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że jedyną drogą dla Polski jest naprawa Unii Europejskiej. W tej chwili w Unii Europejskiej zachodzą zmiany, których przedtem nie można było się spodziewać – podkreślił podczas spotkania z mieszkańcami Starogardu Gdańskiego prezes PiS.

“Mamy do czynienia ze swojego rodzaju oligarchizacją Unii Europejskiej, to jest proces, któremu musimy się przeciwstawić, przy czym chcę bardzo mocno podkreślić, my musimy być w Unii Europejskiej” – mówił Jarosław Kaczyński.
Podczas spotkania polityk dodał, że Prawo i Sprawiedliwość musi mieć mocną i zdecydowaną delegację w Europie.
Jarosław Kaczyński opowiedział się także za równością państw i obywateli w Unii Europejskiej. “Musimy być równi, jako obywatele, jako państwa. Tylko wtedy Unia Europejska może dobrze działać w interesie wszystkich” – mówił szef PiS.
Zdaniem prezesa Prawa i Sprawiedliwości Unia Europejska powinna powrócić do funkcjonowania na podstawie traktatów europejskich. “Te traktaty w gruncie rzeczy jakby przestają troszkę obowiązywać, zaczyna obowiązywać prawo kto silniejszy ten lepszy” – powiedział Jarosław Kaczyński i dodał, że mamy do czynienia z rozszerzaniem różnych kompetencji, kosztem kompetencji krajowych.
“Mamy do czynienia z działaniami, które zawsze oczywiście kryją za sobą jakiś interes, to może być interes ekonomiczny, albo interes ideologiczny, ale to jest coś na co nie można się zgodzić i z tym trzeba walczyć i temu trzeba się przeciwstawiać” – podkreślił prezes PiS.
Jarosław Kaczyński opowiedział się przeciwko “Europie ideologicznej”. “My się tym martwimy, my to uważamy za niesprawiedliwe, że ktoś jest ciągany na policję dlatego, że mówi, że z par homoseksualnych nie ma dzieci” – zaznaczył prezes PiS.
Jarosław Kaczyński po raz kolejny podkreślił także, iż obecnie Polska nie powinna dążyć do przyjęcia wspólnej europejskiej waluty – euro. Wybory do Europarlamentu odbędą 26 maja.

IAR/tvpinfo/jj/sp/kj

COMMENTS