HomePOLSKA

Kaczyński jak Corleone? Ziobro usłyszał propozycję nie do odrzucenia

Kaczyński jak Corleone? Ziobro usłyszał propozycję nie do odrzucenia

Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że na spotkaniu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobrą doszło do postawienia warunków, na jakich mogłaby odbyć się dalsza współpraca z Solidarną Polską. W siedzibie partii przy Nowogrodzkiej trwa spotkanie z innym koalicjantem, Porozumieniem. Na spotkaniu z Jarosławem Gowinem jest także premier Mateusz Morawiecki.

Radosław Fogiel powiedział, że Jarosław Kaczyński spotkał się ze Zbigniewem Ziobrą wczoraj. “Przekazał mu oczekiwania i warunki Prawa i Sprawiedliwości. Rozmowa była konstruktywna, czekamy na stanowisko drugiej strony i od tego wszystko zależy” – powiedział.

Jak przekazywała wczoraj rzecznik partii, Anita Czerwińska, w kierownictwie partii podjęto decyzje o “zdecydowanych rozstrzygnięciach”, które mają być znane “w stosownym czasie”.

 

***

 

Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska powiedziała, że kierownictwo jej partii czeka na odpowiedź Zbigniewa Ziobry na propozycję dotyczącą dalszego losu koalicji Zjednoczonej Prawicy. Szczegóły tej propozycji uzgodnili liderzy PiS na wczorajszym spotkaniu w siedzibie partii.

Gość Polskiego Radia 24 zaznaczyła, że ostatecznych decyzji można spodziewać się w najbliższych godzinach. ” Po spotkaniu prezesa Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobro, któremu zostały przedstawione warunki, w tej chwili czekamy na decyzję, na odpowiedź Solidarnej Polski” – powiedziała rzeczniczka PiS.

Anita Czerwińska wyraziła nadzieję, że wszystkie partie koalicyjne wykażą się odpowiedzialnością a rozmowy pomiędzy koalicjantami zakończą się powodzeniem.

Kierownictwo PiS w sprawie przyszłości Zjednoczonej Prawicy spotkało się wczoraj. Politycy opuszczający siedzibę partii nie rozmawiali z dziennikarzami. Jedynie rzecznik Anita Czerwińska powiedziała, że podjęto decyzję o zdecydowanych rozstrzygnięciach. Dodała, że opinia publiczna zostanie poinformowana o nich w niedługim, stosownym czasie.

W zeszłym tygodniu Sejm uchwalił nowelizację ustawy o ochronie zwierząt, która zakłada między innymi zakaz hodowli zwierząt na futra i ogranicza ubój rytualny. Ustawę poparło 356 posłów, 75 było przeciw, a 18 się wstrzymało. Mimo dyscypliny klubowej w klubie PiS przeciw było 38 jego członków. W tym gronie było kilkunastu posłów należących do PiS oraz wszyscy posłowie Solidarnej Polski. Od głosu wstrzymało się 15 posłów drugiego z koalicjantów, czyli Porozumienia. W związku ze złamaniem dyscypliny w głosowaniu w piątek 15 posłów PiS zostało zawieszonych w prawach członka partii. Wobec kilku kolejnych posłów toczą się postępowania wyjaśniające.

 

 

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/PR24/wcześn/d kwi/w kj

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/TVP Info/d rydz/ w sk/w kj

COMMENTS