HomePOLSKA

Kaczyński: Chcemy powołać komisję, która będzie badała sprawy pedofilii

Kaczyński: Chcemy powołać komisję, która będzie badała sprawy pedofilii

Prawo i Sprawiedliwość popiera ideę powołania komisji, która będzie badała sprawy pedofilii we wszystkich środowiskach. Poinformował o tym Jarosław Kaczyński, który podkreślał, że PiS chce walczyć z pedofilią.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości mówił na konferencji prasowej, że komisja miałaby badać zjawiska pedofilii we wszystkich środowiskach, w których dochodzi do tego typu przestępstw, bez taryfy ulgowej. “Nie pominie to Kościoła, ale chcemy się zająć także innymi środowiskami. Wszystkie ofiary są równe. Nie widzę powodu, żeby ofiary jednych były traktowane inaczej, niż ofiary drugich. A poza tym wszyscy obywatele Polski, niezależnie od tego, czy są świeccy, czy duchowni, czy mają jakąś wyróżnioną pozycję społeczną, czy też nie są równi. Przypomnę – ani purpura, ani Nobel, ani Oskar, ani sława światowa, czy europejska, nikogo nie uchronią przed karą” – podkreślał.

W podobnym tonie Jarosław Kaczyński wypowiadał się podczas piątkowej konwencji partii w Łodzi. “Jeśli chcemy to zjawisko wyplenić, potrzebne jest zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości” – zaznaczał Jarosław Kaczyński. Platforma Obywatelska domaga się powołania komisji państwowej, która badałaby przypadki pedofilii tylko w Kościele, z pominięciem innych środowisk.

 

***

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zarzuca Platformie Obywatelskiej niewiarygodność. Jak mówił, świadczy o tym nagrana rozmowa posła PO-KO Rafała Grupińskiego w trakcie sobotniego marszu Koalicji Europejskiej, w której polityk pytany o związki partnerskie, daje do zrozumienia, że jego ugrupowanie zajmie się nimi po wyborach, a przed wyborami nie będzie eksponowało tego tematu “za bardzo”, by nie stracić poparcia.

Prezes PiS mówił na konferencji w siedzibie PiS, że taka wypowiedź to dowód na to, iż PO “reprezentuje typ partii skrajnie niewiarygodnej”, która traktuje politykę jako manipulację. Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, Platforma chce wprowadzać rewolucję obyczajową, która nie przyniesie dobrych owoców. “Jest to najwyraźniej jakaś sprawa, którą Platforma musi załatwić” – komentował prezes PiS. W jego opinii, może to być też próba wprowadzania w błąd środowisk LGBT, aby uzyskać ich poparcie.

Nagranie z marszu opublikował portal niezalezna.pl. Rafał Grupiński, pytany przez innego uczestnika marszu zapowiada, że jego ugrupowanie będzie działać “progresywnie” w sprawie związków partnerskich, ale “po dwudziestym którymś października… Po prostu musimy też prowincję przyciągnąć do głosowania (…) stąd też dzisiaj nie eksponujemy tego za bardzo” – mówił polityk PO. Zwrócił ponadto uwagę na różne nastroje panujące – jego zdaniem – w dużych miastach i poza nimi: “Może to Rafał robić w Warszawie, ale my nie możemy tego mówić w Pleszewie czy w Świebodzinie, tak?” – mówił.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w najbliższą niedzielę. Dziś PiS ogłosił, że jego hasło na ostatni tydzień kampanii to “W Europie głosuj za Polską”

 

***

Prezes PiS Jarosław Kaczyński potwierdził, że Kancelaria Premiera złoży pozew o naruszenie dóbr osobistych wobec “Gazety Wyborczej”. Odniósł się w ten sposób do artykułu, opublikowanego w tym dzienniku, według którego w 2002 roku Mateusz Morawiecki jako członek zarządu BZ WBK kupił od Kościoła 15-hektarową działkę wartą 4 miliony złotych za 700 milionów, a następnie nie uwzględnił tego w oświadczeniu majątkowym.

Prezes PiS pytany o to na konferencji prasowej w siedzibie partii, odpowiedział, że o ile mu wiadomo, majątek premiera jest jawny.
Mówił, że artykuł w “Gazecie Wyborczej” “tylko przejrzał”. “Tezy tam postawione są godne zweryfikowania, ale wydaje mi się, że ta weryfikacja wypadnie jako falsyfikacja” – komentował Jarosław Kaczyński.

W oświadczeniu opublikowanym na stronie Kancelarii Premiera napisano, że tekst w “Wyborczej” opiera się na niedopowiedzeniach, domysłach, spekulacjach i nieprawdziwych sformułowaniach. “Służy to przedstawieniu Premiera i jego żony w złym świetle – gdy w rzeczywistości sam artykuł jest pełen manipulacji i nierzetelności” – czytamy w oświadczeniu.

 

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/to/dw

 

IAR/wczesn./to/dw

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/wczesn./Wj/dw

 

 

COMMENTS