"> Kaczyński apeluje o "zakończenie wojny w Polsce" - wiadomosci.com

Kaczyński apeluje o “zakończenie wojny w Polsce”

Kaczyński apeluje o “zakończenie wojny w Polsce”

O zgodę narodową i “zakończenie wojny w Polsce” apelował Jarosław Kaczyński na Festynie Rodzinnym w gminie Gózd koło Radomia. Mówił, że zgoda i porozumienie są warunkiem wykorzystania szansy szybkiego rozwoju Polski i wyrównania poziomu życia Polaków. Nazwał też Polskę “wyspą wolności”. Piknik zainaugurował cykl spotkań z mieszkańcami przed kampanią wyborczą. 
Jak mówił Jarosław Kaczyński, podczas spotkań z mieszkańcami jego partia chce rozmawiać o programie wyborczym. Ma on być częściowo kontynuacją opartą na “fundamentach zbudowanych w ostatnich latach”, wśród których wymienił programy społeczne jak Rodzina 500 Plus, czy wsparcie dla wsi.
Jako cel działań rządu wskazał dogonienie pod względem poziomu życia krajów Europy Zachodniej. By to się udało, potrzebna jest zgoda Polaków. Jarosław Kaczyński Przypomniał, że pod względem tempa rozwoju Polska jest teraz na pierwszym miejscu w Europie i na czwartym w skali świata wśród większych państw. Chce się na nich utrzymać i iść szybko naprzód w rozwoju. Podkreślił, że jednocząc siły, musimy razem wykorzystać stojącą przed Polską szansę rozwoju. Dlatego wezwał do “społecznej zgody” i zakończenia toczącej się w Polsce wojny. Jak mówił lider PiS, potrzebna jest sytuacja, w której “razem wykorzystamy tę wielką szansę, która dzisiaj dla Polski istnieje”. “My też będziemy iść w tym kierunku. My nie chcemy wojny, my chcemy, żebyśmy się porozumieli” – zapewnił Jarosław Kaczyński.
Jako przykład tego, że jest to możliwe, lider PiS wskazał Polakom Irlandię, w przeszłości biedną i targaną konfliktem między zwolennikami dwóch partii. Podkreślił, że kiedy pojawiła się okazja rozwoju, Irlandczycy potrafili się jednak porozumieć i wykorzystać szansę zbudowania dobrobytu. “Ci wszyscy, którzy ciągle stosują ten agresywny język, naprawdę Polsce nie służą. “Kończmy z tym! Potrzebne jest porozumienie”” – mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości. Podkreślił, że przy zjednoczeniu wysiłków, szybki rozwój Polski jest możliwy. Dodał, że “jesteśmy zdolnym narodem, sprawnym, możemy osiągać ogromne sukcesy, tylko trzeba do tego odpowiednich warunków politycznych”. Zapewnił, że kierowana przez niego formacja będzie o nie także zabiegała.
W wystąpieniu polityk odniósł się także do zarzutu, że w Polsce panuje dyktatura ograniczająca wolność. Prezes PiS zapewnił, że Polska jest dziś wyspą wolności w Europie, o czym świadczy swoboda działań opozycji. “Chcemy też być wyspą tego bardzo szybkiego rozwoju” – dodał polityk.
Prezes PiS doprecyzował, że celem obozu rządzącego jest wyrównanie poziomu życia Polaków. Z tego względu obóz rządzący dąży przede wszystkim do poniesienia poziomu życia mieszkańców wsi i małych miejscowości. Jarosław Kaczyński zadeklarował, że ta polityka będzie kontynuowana. “Będziemy dążyli do tego, by życie na polskiej wsi w mniejszych miastach było takie samo, jak w dużych ośrodkach; aby one się od siebie nie różniły” poziomem i jakością- mówił prezes PiS. Służy temu między innymi odtwarzanie połączeń komunikacyjnych, przywracanie komisariatów i placówek pocztowych zlikwidowanych przez poprzedni rząd. Polityk zapewnił, że to,co zostało zniszczone w poprzednim okresie, teraz będzie przywrócone.
Mieszkańców wsi i małych miejscowości prosił też o sugestie i propozycje. Podkreślił, że będą one uwzględnione w programie wyborczym, który Prawo i Sprawiedliwość ma ogłosić na przełomie sierpnia i września. Dodał, że czeka na głos Polaków, ponieważ PiS chce iść w kierunku wskazanym przez społeczeństwo. Jarosław Kaczyński mówił także, że “to, co odbyło się w Katowicach, to była jedynie dyskusja”, podczas której pojawiło się wiele pomysłów. Formacja chce o nich rozmawiać, by jej program wyborczy był skonsultowany; “żebyśmy mogli wiedzieć, że idziemy w tym kierunku, który wskazuje społeczeństwo” – tłumaczył lider PiS.
Jarosław Kaczyński zapewnił także o kontynuacji wsparcia dla polskich rodzin, bo – jak podkreślił – rodzina jest fundamentem życia społecznego. “To jest ta droga, z której z całą pewnością nie zrezygnujemy” – oświadczył lider PiS. Jednocześnie polityk przypomniał, że obecny rząd zrobił wiele, by rodzinom w Polsce żyło się lepiej . Wymieniając program Rodzina 500+, tłumaczył, że najpierw 500 złotych było na drugie dziecko, teraz jest już dla wszystkich, bo to wynikało z możliwości finansowej.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/zbiorcza, Anna Orzeł & amp, Karol Surówka/jl/dydCOMMENTS

WORDPRESS: 0