Już w sobotę poznamy piłkarskiego mistrza Polski. Duże kontrowersje wzbudza ceremonia wręczenia trofeum i medali

Już w sobotę poznamy piłkarskiego mistrza Polski. Duże kontrowersje wzbudza ceremonia wręczenia trofeum i medali

Już w sobotę poznamy piłkarskiego mistrza Polski. Największe szanse na tytuł ma Legia Warszawa, którą w ostatniej kolejce czeka wyjazdowy mecz z Lechem. Ewentualna ceremonia wręczenia trofeum i złotych medali nie odbędzie się jednak w Poznaniu.

W ostatnich dniach duże kontrowersje wzbudza ceremonia wręczenia trofeum i medali za mistrzostwo Polski. Kwestia tytułu rozstrzygnie się w ostatniej kolejce, po meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa. Przedstawiciele Kolejorza oraz Ekstraklasy S.A. z uwagi na bezpieczeństwo wyrażali obawy przed ewentualnym dekorowaniem legionistów na stadionie ich największego w ostatnich latach rywala.

We wtorek odbyła się telekonferencja z udziałem przedstawicieli Ekstraklasy, Legii, Lecha oraz Jagiellonii, która jako jedyna może jeszcze odebrać Wojskowym mistrzostwo (piłkarze z Białegostoku muszą pokonać Wisłę Płock i liczyć na porażkę legionistów). Członek zarządu stołecznego klubu Jarosław Jankowski zaproponował, że skoro Lech nie chce pozwolić na ceremonię… mecz można przenieść do Warszawy.

 

Tomasz Dębek AIP

 

Propozycja absurdalna, ale życie nauczyło kibiców tego, że w naszej lidze wydarzyć się może wszystko. Kluby i spółka zarządzająca rozgrywkami zadecydowały więc, że ewentualnej dekoracji legionistów w Poznaniu nie będzie. Zamiast odebrać medale po meczu, piłkarze dostaną je… po powrocie do stolicy. “W dniu 15 maja odbyły się rozmowy z udziałem przedstawicieli Lecha Poznań, Legii Warszawa, Jagiellonii Białystok oraz Ekstraklasy S.A. Po wysłuchaniu argumentów Klubów podjęto decyzję, że w sytuacji, gdyby mistrzem Polski została Legia Warszawa, ceremonia wręczenia trofeum i złotych medali nie odbędzie się w Poznaniu, lecz zostanie przeprowadzona zaraz po powrocie zawodników i sztabu szkoleniowego do Warszawy. Szczegóły ewentualnej ceremonii zostaną podane przez Legię w porozumieniu z Ekstraklasą S.A.” – czytamy w komunikacie Ekstraklasy S.A. “Jednocześnie klub Lech Poznań zobowiązał się do podjęcia wszelkich niezbędnych działań, mających na celu zapewnienie zawodnikom, sztabowi trenerskiemu oraz kibicom maksymalnie szybkiego opuszczenia stadionu. Dzięki temu przedstawiciele Legii mogliby jak najszybciej dotrzeć do Warszawy, by tam móc uczestniczyć w ceremonii” – dodaje spółka. Jeśli mistrzostwo zdobędzie Jagiellonia, ceremonia odbędzie się w Białymstoku.

COMMENTS

WORDPRESS: 0