20.8 C
Chicago
sobota, 13 lipca, 2024

Już od dziś Śląskie Targi Książki: Bonda, Miłoszewski, ks. Boniecki…

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Ponad 140 wystawców i 100 autorów, liczne spotkania literackie, warsztaty dla starszych i najmłodszych czytelników, dyskusje i wymiana książek. Tegoroczne, 3. Śląskie Targi Książki zapowiadają się ciekawie. Odbędą się od 10 do 12 listopada w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

 

Pojawią się na nich m.in. Katarzyna Bonda, Zygmunt Miłoszewski, ks. Adam Boniecki, Jakub Żulczyk, Jakub Małecki, Krzysztof Siwczyk, prof. Jerzy Bralczyk, prof. Tadeusz Sławek, Małgorzata i Michał Kuźmińscy oraz Marek Przybylik i Marek Szołtysek. Będą również autorzy i twórcy związani ze Śląskiem, m.in. Lech Majewski, Sabina Waszut czy Bernadeta Prandzioch.

 

Jak podkreśla Jacek Oryl, prezes zarządu spółki Murator Expo, organizatora imprezy, nowością tegorocznych katowickich targów książki jest to, że będzie gość honorowy. Są to Węgry. Prezentacja węgierskiej kultury i literatury zajmie na Targach szczególne miejsce.

 

– W Polsce są trzy stolice węgierskiej kultury. Oprócz Warszawy i Krakowa są to oczywiście Katowice – mówi Gáspár Keresztes, kierownik ds. programowych Węgierskiego Instytutu Kultury w Warszawie. – Związków węgiersko-katowickich i pomników jest sporo. Bardzo się cieszę, że obchody Roku Kultury Węgierskiej rozpoczęły się w ubiegłym roku na Warszawskich Targach Książki, a zakończą się właśnie w Katowicach, również na targach książki – podkreśla. – Tegoroczne targi mają jeszcze inny ważny wymiar. 95 lat temu powstała Biblioteka Śląska, choć wtedy oczywiście była to Biblioteka Sejmu Śląskiego – mówi prof. Jan Malicki, dyrektor Biblioteki Śląskiej w Katowicach, która jest patronem wydarzenia. Śląskie Targi Książki przyciągają ogromną publiczność.

 

Dość powiedzieć, że rok temu imprezę odwiedziło ponad 25 tysięcy osób. Jest szansa, że ten rekord zostanie w tym roku pobity, bowiem program zapowiada się ciekawie. Oficjalne otwarcie będzie 10 listopada o godz. 13 na scenie głównej MCK. W tym miejscu także zaplanowano większość spotkań otwartych z pisarzami. Pozostałe będą w salach Forum 1 i Forum 2 oraz na stoiskach wydawnictw.

 

– Wydawcy przygotowali mnóstwo ciekawych premier na jesień. Część tych premier odbyła się podczas niedawnych targów krakowskich, a część ma miejsce w najbliższych dniach. Na pewno jedną z dużych premier i to będzie ciekawe wydarzenie, jest najnowsza książka Zygmunta Miłoszewskiego („Jak zawsze” – red.). Na targach będzie również spotkanie z autorem – mówi Sonia Draga, członek zarządu Targi Książki Sp. z o.o.

 

AIP

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520